V úterý vedl první trénink, dnes už se opět vrátí na extraligovou scénu. „Abych řekl pravdu, tak jsem nad tím ani nepřemýšlel. Je to opravdu hektický týden. Žádný čas, hodně práce. Ani si nepřipouštím, že už přijde zápas,“ usmál se Lubina.

Jeho úkol je ovšem jasný. Zastavit šňůru proher, která se s Dynamem táhne již měsíc. „Pracovali jsme tři dny, žádné velké převraty za tak krátkou dobu neuděláme. Snažím se tomu dát určitý řád a hráče připravit. O reprezentační přestávce na tom budeme pracovat dál, ale už nyní o víkendu se budeme snažit vytěžit z minima maximum,“ řekl kouč směrem k nejbližším zápasům.

Dnes Pardubice hrají v Karlových Varech (začátek v 17.30 hodin) a v neděli doma ve východočeském derby hostí rivala z Hradce (18.20).

„Jsem přesvědčený o tom, že klukům to není jedno a současná situace jim vadí. Určitě nehrají hokej kvůli tomu, aby prohrávali. Rozhodně si nemůžu stěžovat, že by kluci nechtěli pracovat, i když tam jsou ještě technicko-taktické nedostatky. Co jsem považoval při svém nástupu za nejdůležitější, na tom jsme maličko zapracovali,“ dodal Lubina.

Nepříjemný soupeř

První vzájemný zápas v této sezoně Dynamu vůbec nevyšel. V říjnu totiž Energie vyhrála v Pardubicích 7:1. Byl to nakonec poslední zápas Miloše Holaně v roli trenéra Pardubic. Tým dočasně převzal Břetislav Kopřiva, ale v jedenácti zápasech Pardubičtí vyhráli jen dvakrát. Nyní nastává období kouče Lubiny.
Výchozí situace? Jedenácté Karlovy Vary, třinácté Pardubice. V tabulce rozdíl dvanácti bodů. „Energie je dobře fyzicky připravený tým. Jak se ukazuje, tak jsou nepříjemní pro jakékoliv mužstvo v extralize,“ řekl Lubina.

Na západě Čech se zřejmě bude muset obejít bez jednoho z Francouzů. „Mimo hru je Jordann Perret z důvodu namoženého zápěstí,“ prozradil kouč před svou dnešní premiérou. Večer se ukáže, jaká bude.

Sportovní manažer Marek a spol.? Otázka jednání

Pardubice - Ještě před pár dny stáli na střídačce Dynama, ale na začátku týdne byli ze svých funkcí odvoláni. V pozicích trenérů skončili Břetislav Kopřiva, Pavel Marek a Otakar Janecký. Bude s nimi ještě pardubický klub spolupracovat?

„Další působení a zapojení bývalých členů realizačního týmu budeme v příštích dnech řešit. Jestli je klub na nějakých pozicích využije, bude otázkou jednání,“ vzkázal Dušan Salfický, předseda představenstva a generální manažer.

Všichni tři odvolaní trenéři působili v realizačním týmu Miloše Holaně. Pavel Marek, který jako hráč s Teslou získal dva mistrovské tituly, byl od začátku roku 2017 zároveň sportovním manažerem. Post je tak nyní neobsazen. A tak to i zůstane. „Pozici sportovního manažera v nejbližší době nebudeme obsazovat. Necháme to na komunikaci trenérů a mojí osoby,“ vysvětlil Dušan Salfický.

Vedení klubu vyměnilo trenéry, nyní zároveň stále zvažuje transfery v hráčském kádru. Ke konci se pomalu blíží zkouška kanadského útočníka Jeremyho Welsche, který se ve čtyřech zápasech střelecky neprosadil. Období pardubických změn ovšem není ještě u konce.