Ne ne, o žádné (ani menší) krizi nemůže být řeč. Hokejisté Hradce Králové dali v neděli zapomenout na dvě předchozí porážky, z nichž měli v paměti hlavně páteční domácí debakl s pražskou Spartou 3:8, a naplno bodovali v moravské metropoli.

HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 38. L. Horký (Mallet, P. Mueller) – 23. McCormack (Kelly Klíma, Lalancette), 28. Blain (F. Pavlík, Lev), 45. Jank (Koukal). Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 951 (omezený počet). Brno: J. Sedláček – R. Holland, Ďaloga, Roth, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, L. Forman – P. Mueller, Krištof, Zaťovič – L. Horký, Ostřížek, R. Pavlík – Vincour, Rákos, Mallet – Dočekal, Süss, Meluzín. Hradec: Kiviaho – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Jank, Gaspar – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Lamper.

„Jsme rádi, že jsme odčinili vysokou prohru, která byla ostudná,“ ulevilo se nejen Ladislavu Čihákovi, asistentovi trenéra Mountfieldu. „Výhra na Kometě je samozřejmě cennější,“ dodal.

Prim v mančaftu Východočechů tentokrát hráli zadáci, kteří obstarali všechny tři branky hostů.

Po bezbrankové první třetině se nejprve trefil Kanaďan McCormack. Druhou trefu přidal v přesilovce jeho krajan Blain. Nakonec se dokonce ve vlastním oslabení za stavu 1:2 z pohledu Brna prosadil Jank. To byl rozhodující moment zápasu.

„Utkání bylo vyrovnané. První třetina byla z naší strany dobrá. Pak se nám povedlo dát dva góly. Smolné bylo, že jsme se nechali vyloučit a dvě minuty před koncem druhé části jsme vrátili Kometu do hry. Ve třetí třetině jsme si to ale pojistili,“ hodnotil hradecký asistent.

Svěřenci kouče Tomáše Martince jsou a ještě dlouho nejspíš budou na druhé příčce extraligové tabulky, neboť na vedoucí Třinec ztrácejí osm bodů, ale zároveň na třetí mají k dobru bodů deset.

V úterý Mountfield nastoupí doma proti Litvínovu (18.00) a nebude to ledajaký zápas. Vervu totiž nedávno převzal trenér Vladimír Růžička, který ještě v loňské sezoně (ne úplně úspěšně) působil na lavičce Východočechů. O jeho spojení s Hradcem ze všech stran se už napsalo hodně, proto půjde o velmi pikantní a možná i vyhrocený duel.