Pardubická kabina opět po více než měsíci ožila. Máte k dispozici všechny hokejisty?

Sešli se všichni kromě Aleše Píši a hráčů z nároďáku.

Jak bude vypadat úvodní týden letní přípravy?

Minulý týden jsme měli takový rozběhový. Zúčastnili se ho pouze mladí hráči. Teď už je tým pohromadě a pojedeme naplno. Čekají nás dva objemové týdny, kdy kluci podstoupí velkou zátěž, abychom mohli přistoupit ke speciálnějším cvičením.

Odjedete podobně jako v loňském roce na soustředění do Luhačovic?

Ano. Odjíždíme v neděli 3. června. Budeme se zaměřovat především na kolo a nabrání síly. První fázi přípravy uzavřeme fyzickými testy.

Loňská příprava se podle slov vašich i hráčů vydařila. Vychází tedy ze stejného modelu?

Je pravda, že loni jsme udělali v tomto období velké penzum práce. Ti, co přípravu absolvovali v minulém roce, ji budou mít trochu kratší. Bude směřovaná poněkud jiným směrem. Kluci podstoupí kratší, ale aktivnější tréninky.

Hráči během dovolené často poruší zásady správné životosprávy. V jakém stavu jste našel svůj tým?

Hráče máme zvážené, změřili jsme jim tuky. Teď to všechno vyhodnotíme. Kdo má problémy s váhou, tak dostane termín, do kterého ji musí srazit. Pokud by se mu to nepovedlo, tak přijde sankce a samozřejmě, že termín mu běží i dál, ale už je zkrácený.

Můžete prozradit, zda někdo z hráčů přijel s pár kilogramy navíc?

To ne. Sami hráči to o sobě vědí. Vždycky někdo nabere, ale postupem času se srovnají.

Pojďme ke změnám v kádru. První posilou je obránce Martin Richter, který by měl zaplnit mezeru po odchodu Petra Čáslavy.

S Martinem jsem pracoval v Karlových Varech, znám ho z Olomouce, kdy se začínala prosazovat jeho kategorie s Kratěnou, Brožem a Tomajkem. Už tehdy patřil mezi silné hráče, kteří měli dokázat i ve světě, že v Čechách máme výborné hokejisty. Pokud se dobře připraví a zapadne do kolektivu, tak bude jistě posilou.

Před šampionátem v Rusku si poranil koleno Miroslav Hlinka. Jak vypadá jeho zdravotní stav?

Postupně začne koleno rozvičovat a zatěžovat. Na soustředění v Luhačovicích by už měl jet naplno.

Petr Sýkora s Tomášem Rolinkem se k týmu připojí také v Luhačovicích?

Petr se rozhoduje, jestli půjde do Ameriky, nebo zůstane v Pardubicích. U Tomáše je situace obdobná. Také má nabídky ze zahraničí. Pokud ven nepůjdou, tak se připojí v Luhačovicích.

Hráči se na letní přípravu netěší, berou ji jako nutnost. Jak to chápete vy? Těšil jste se na setkání s vašimi svěřenci?

Příliš odpočinku jsem neměl. Museli jsme vyhodnotit sezonu a udělat závěry co se týče odchodů hráčů a přípravy na další ročník. Byl jsem také na mistrovství světa v Rusku, takže na dovolenou mně zbyl pouze týden. Teď to začíná znovu. Je jasné, že pro hokejistu je toto období nepříjemné. Stává se vlastně desetibojařem. Trénuje se od rána do večera. Ale pokud je příprava kvalitní, tak hráči brzo pochopí, že jim to v sezoně prospěje.

Už máte stanovený přesný rozpis přípravných zápasů?

Je to dané tím, že se hraje pohár. Máme trochu problém s Libercem, potřebujeme přehodit zápasy. Ale jinak je to celkem jasně naplánované až do začátku ligy.

V druhé polovině srpna odjedete na turné do Švýcarska. Už víte, s kým se tam střetnete?

Jedeme na tři dny do Ženevy a na tři dny do Curychu. Dohromady nás čekají čtyři utkání. Ale přesný program ještě neznáme.

Ještě poslední otázka. Jan Čaloun prohlásil, že jste měl k jeho osobě averzi. Co jeho vyjádření říkáte?

Vůbec jsem neměl vůči Honzovi averzi. Myslím si, že se chovám ke každému hráči stejně. Nepotřebuji, aby mě hráči měli přečteného. Chci z nich dostat co nejlepší výkon a v Honzově případě se to podařilo. Víc se k tomu nechci vyjadřovat. Každý hráč má svůj názor a já mu ho neberu.