Pardubice – „Byl, není co řešit." „Ne, ani náhodou, puk zůstal před čárou."
Poslední minuty souboje Vítkovic s Pardubicemi v hokejové extralize rozhořely plamen vášně.
Domácí tým držel náskok 2:1, pardubický Martin Bartek vypálil, brankář Roman Málek střelu vyrazil vysoko nad sebe. Puk pak spadl někam do brankoviště. Do Málka v tu chvíli šťouchl Tomáš Rolinek a hned se začal radovat.

Radovan Somík rozhodčímu rukou ukazoval, že je puk za čárou. Sudí ale hned napodobil rukou sluchátko, jel se radit k videu. „Byl jsem úplně v klidu a věděl jsem, že to nemůže být gól," vykládal vítkovický brankář.

„Šla tam střela, myslím si, že z mé levé strany. Vyrazil jsem to vyrážečkou nad sebe a nevěděl jsem přesně, kde je puk. Pak jsem ho zahlédl jak padá, tak jsem si trošku couvnul a spadlo mi to mezi nohy. Já jsem to prostě viděl, že puk byl na čáře," ani trochu nepochyboval Málek.
Jenže úplně stejně jistý si byl pardubický Tomáš Rolinek: „Puk jsem viděl za čárou, měl jsem jediný strach, že gól rozhodčí neuzná kvůli tomu, že jsem najel do brankáře. Puk za čárou ale byl."

„Tak to doopravdy nevím, co viděl. Z mého pohledu ten puk naprosto jasně nepřešel brankovou čáru," reagoval vítkovický brankář.
„Je to jako u soudu, tvrzení proti tvrzení. Jsem o tom ale přesvědčený," pokrčil rameny Rolinek. A teď „babo" raď.

Rozhodčí Roman Polák si vystačil s kolegou u videa, který mu doporučil vyrovnání Pardubic neuznat. Na žádném záběru neviděl puk za čárou. Hlavní sudí proto rozpažil.

„Cítím křivdu. Mohu vám přísahat, že to gól byl, jsem o tom stoprocentně přesvědčený," kroutil po zápase hlavou  Tomáš Rolinek
Pardubice tak ve Vítkovicích prohrály 1:2 a k vytoužené desítce, která znamená postup do předkola play off, se nepřiblížily. Manko na ostravský celek vyskočilo na osm bodů. Ztráta na České Budějovice je stále pětibodová, ale „pojišťováci" se připravili o výhodu zápasu navíc.

S Vítkovicemi si Říhův tým dlouho nevěděl rady. Brankář Salfický musel hasit několik ošemetných situací a do zápasu se Pardubice dostaly, až když v 54. minutě srovnal Buchtele. Pak domácí celek mačkaly, jenže na velký obrat už bylo pozdě.

Miloš Říha pak prý rozhodčí u kabin za neuznaný gól vyplísnil, ale ti to v prohlášení, které vydal svaz, odmítli: „Komise rozhodčích se distancuje od nepravdivých informací týkajících se údajného nevhodného chování manažera Pardubic Miloše Říhy vůči rozhodčím. Jejich komunikace po utkání byla krátká, věcná a v duchu fair play."