Vítězný začátek, k tomu navrch jedna gólová asistence a moře prostoru na ledě. Tomáš Rolinek si první zápas v pardubickém dresu vychutnal dosytosti. S áčkem a typickou šedesátkou na dresu ukázal svoje výrazné přednosti – přehled, důraz, nebojácnost  a parádní práci v oslabení.

Snad to nebude znít jako rouhání, ale: krize mistra je zažehnána! Trličíkův  tým na střídačce podpořený dalším asistentem Davidem Pospíšilem zkompletoval proti Kometě tři vítězné zápasy v řadě. Teprve podruhé v ročníku a po několika týdnech se opět vklínil mezi deset nejlepších, kteří si zahrají play off.

Téměř vyprodaný stadion byl zvědavý především na jednoho chlapíka – kapitána mistrovské party z Německa 2010. A ten si prožil skvostný začátek.
Sotva utichlo hurónské skandování jeho jména, najel si Rolinek hned při prvním střídání před brněnskou klec, kotouč po jeho střele spadl přímo na hůl Somíka, který ho uklidil do sítě.
Životní okamžik si o pár chvil později užil osmnáctiletý junior Jan Veselý. Při svém druhém extraligovém startu vystihl zlou rozehrávku Trvaje a do prázdné branky s klidem zakončil. Do brněnské klece putoval náhradník Falter.

Na úvodní přestřelce se podílela i zaskočená Kometa, která snížila Čermákem.
V druhé třetině zářil Jan Buchtele. Nejprve mu v oslabení přichystal lahůdku Václav Benák. O čtvrtý gólový zápis se postaral už úplně sám. Vřítil se do útočného pásma, objel si brněnské beky a parádním švihem zápěstím překonal Faltera podruhé.

Kometu nepříznivý vývoj nezlomil, dvěma góly Čermáka se dostala do kontaktu, ale pardubické starosti se rozptýlily po střele Barteka.

Hvězda zápasu
Útočník Pardubic JAN BUCHTELE (v utkání 2 branky): Přesně tohle se od něj čeká. Když dostane příležitost ke skórování, zachová se jako zabiják. Alespoň proti brněnské Kometě mu to vyšlo náramně. Dvě šance, dva krásné góly.

Moment zápasu
NÁVRAT ROLINKA: Uběhlo jen pětatřicet vteřin od úvodního buly a reprezentační útočník už v euforii skákal na střelce Somíka. Na prvním gólu měl výrazný podíl. Pardubický kapitán totiž skóroval po jeho neohroženém průniku.

Pardubice  –  Brno  5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Fakta – branky a nahrávky: 1. Somík (Bartek, Rolinek), 6. Veselý, 22. Buchtele (Benák, Nosek), 28. Buchtele (Kousal, Vašíček), 55. Bartek (Somík)  – 7. Svoboda (Divíšek, Bičánek), 29. Čermák (Zohorna, Švrček), 54. Čermák (Malec, J. Hruška).
Rozhodčí: Fraňo, Minář – Bláha, Kostka.
Vyloučení: 6:9. Bez využití.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 10 035.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Benák, Drtina, Kočí, Gawryletz, Vašíček, Zdráhal, O. Starý – Bartek, Rolinek, Somík – Nosek, T. Zohorna, Šagát – Veselý, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.   Trenér: Trličík.
HC Kometa Brno:  Trvaj (od 6.Falter) – Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Valach, Malec, Dujsík – T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – Erat, Petrovický, Dlouhý – Dočekal, Koreis, Burián – Wasserbauer. Trenér: Venera.