K Pirátům odešel slovinský reprezentant Robert Kristan, barvy Dynama bude do konce sezony hájit Miroslav Kopřiva.

„S Robertem jsme se rozešli v přátelském duchu, přivítal, že by v Chomutově měl získávat více prostoru v pozici jedničky," komentoval trejd generální manažer Pardubic Pavel Rohlík.

Kopřiva, někdejší opora Růžičkova impéria ve Slavii, bude krýt záda Brandonu Maxwellovi. Nečeká se, že by ho měl vyštípat z pozice brankáře číslo jedna. Chomutovský brankář změnu čekal: „Měl jsem náznaky od agentů, že by mohl přijít trejd, nakonec se uskutečnil v sobotu večer a teď jsem už tady. Nemá smysl se hrabat v tom, co bylo. Teď se chci soustředit na práci pro Dynamo, abych zde odvedl 110 procent."

Východočeši si tak uvolnili jedno místo pro případné angažování jiného cizince a v Kopřivovi navíc získali i muže, který před rokem vychytal Chomutovu postup v baráži. „Jeho angažováním chceme ještě více zkvalitnit gólmanský post. V předchozích sezonách prokázal svou vyspělost, věříme, že v těžkých bojích v závěru tohoto těžkého ročníku, které nás čekají, nám může výrazně pomoci," ke přesvědčen Pavel Rohlík.

ROBERT KRISTAN V PARDUBICÍCH1. sezona: Parádní úvod + super poslední zápas
Přišel s aurou muže, co umí sám ukrást zápas. Někdy do poloviny listopadu přesně tohle předváděl, chytal skvěle. Jenže pak výkon týmu upadal a on se svezl taky. V předkole play off ho zastoupil Karel Vejmelka, který dotlačil Pardubice do čtvrtfinále. Tam už Kristan zase naskočil, zlepšoval se, v posledním zápase pochytal 55 střel, ale postup neurval.
Verdikt Deníku: Uspěl jen napůl. Nevyhrál ani jednu sérii play off, což byl hlavní důvod, proč ho klub kupoval. Na druhou stranu, většinu základní části špatnou neměl.

2. sezona: Znovu začal skvěle a zase skončil pod dekou
Na startu sezony byly výsledky týmu mizerné stejně jako teď, držel ho ale Kristan, to on dával záruku, že by všechno nemuselo být tak zlé. Znovu ale vysoký standard neudržel a zase ho předčil konkurent. Tentokrát ho pod deku usadil Američan Brandon Maxwell a Kristan, když šel z lavičky do akce, nepodržel. Navíc mu nepomohlo ani zranění ruky.
Verdikt Deníku: Neuspěl. Opět se nestal jasnou jedničkou, které se bojí extraliga, od října už navíc nebyl ani průměrný, měl spíš špatné zápasy.