Hokejisté Hradce vítězstvím potvrdili aktuální rozpoložení obou mužstev. Mountfield je třetí, Pardubice až třinácté. Dynamo prohrálo již desátý zápas v řadě, i když do derby nenastoupilo vůbec špatně.

„Pardubice nás přebruslily a byly lepší v osobních soubojích. Celá první třetina od nás nebyla kdovíjaká,“ uvedl Petr Svoboda, hradecký asistent trenéra.

Uběhly necelé tři minuty utkání, když po dlouhé době rozjásal domácí publikum útočník Denis Kusý. Dynamo vedlo, ale další gól nepřidalo. Třeba střelu Skokana zastavila tyčka.

Ve druhé třetině přibylo střeleckých pokusů na straně Hradce, Petr Koukal navíc vyrovnal. A ve třetí třetině hosté obrat završili.

„V utkání se ukázalo, že hraje mužstvo, které je v pohodě a natrénované, s mužstvem, které je v útlumu,“ poznamenal pardubický trenér Ladislav Lubina.

Za necelý týden se snažil nový kouč pracovat s mužstvem na tom nejzásadnějším. Reprezentační pauza nyní ovšem přijde vhod.

„Jedno souvisí s druhým. Když odstraníte jedno, tak neodstraníte ostatní. Postupně na to musíme nabalovat další věci,“ řekl Lubina.

Jednou z věcí je i kondiční a psychologický stav týmu, který postupně ztrácel síly. „Měli jsme pouze jeden útok, který byl schopný konkurovat rychlostně soupeři. Od toho se hra odvíjí, byli jsme pak všude o krok později. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil, přitom naši beci přišli o spoustu sil. To se projevilo i ve třetí třetině,“ hodnotil pardubický trenér.

Hosté výhru pečetili trefou do prázdné branky a odjížděli spokojeni. „Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, dostávali se do šancí a vyrovnali. Ve třetí části byly šance na obou stranách, se štěstím jsme ubránili přečíslení Pardubic, naopak jsme z protiútoků góly dali. Chválím mužstvo, které odvedlo bojovný výkon,“ dodal Svoboda.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Hokejisté Pardubic v derby vedli, ale prohráli po obratu Hradce