Pardubice se od 18.10 hodin postaví v prvním čtvrtfinále play off Vítkovicím a neoblíbenému Málkovi. Kdo bude mít navrch? Deník nabízí malé srovnání…

BRANKÁŘI

Pardubice 7

Největší výhoda dua Růžička, Salfický? Jsou dva, do play off mohou bez problémů naskočit oba. Teď jenom ukázat na toho pravého… Gólmanská psychika je složitá, pravidelná rotace by v play off nejspíš moc nefungovala. Růžička v minulosti ukázal, že boj o všechno zvládá. Když do extraligy tlačil Mladou Boleslav, měl úžasná čísla, průměr držel pod jednou brankou na zápas. Nastal čas bouchnout do stolu i v extralize.

Vítkovice 7

V Pardubicích stačí říct Málek a každému hned dojde, že hrozí potíže. Pružný veterán se ve vyřazovacích bojích umí vybičovat. Že měl v základní části horší čísla než před rokem? To je to samé jako chtít po Michaelu Schumacherovi, aby jezdil na kajaku. Jakmile přesedne do auta, je k nezastavení. A stejné je to s Málkem v play off. Potíže by nastaly, kdyby musel do branky Šindelář. Pardubice mají dvojku daleko vyrovnanější.

OBRANA

Pardubice 8

Po základní části mohly na klopě pardubického „ministra obrany“ Aleše Píši klidně přibýt další frčky. Dával góly, sbíral body a hrál tvrdě. U Vítkovických bude mít tenhle drsňák respekt. Vladimír Sičák je tajnou zbraní na velké vítkovické letiště, ze všech beků má jasně nejlepší bruslení. Průlomovou sezonu zažívá Jan Kolář, zase se dostal do reprezentace. Ne, tady slabina nebude.

Vítkovice 6

Klíčová otázka zní: Bude Malík fit? Jistě, Martina Sáblíková z něj nikdy nebude a na svoji mohutnou figuru by mohl ještě trochu přitlačit. Jenže má rozpětí kondora kalifornského. Když kolem něho chcete projet, musíte si puk hodit pomalu kilometr vedle, jinak vás lapí obrovská náruč. V defenzivě je nepostradatelný. Bez něho by byla známka nižší.

ÚTOK

Pardubice 9

Řízek s kaší, bramborem, nebo bramborovým salátem? Je to jedno, hlavně jde o ten kus masa. S pardubickými útoky je to dost podobné. Nasadíte první Koukalovu formaci, druhou s Bartekem a Somíkem nebo třetí, kterou mají na povel mladíci, a každá může rozhodnout. Skvěle hraje Jan Kolář, po zranění bude po gólech hladový Martin Bartek, drzé kličky Roberta Kousala a Buchteleho dovedou způsobit bolest hlavy.

Vítkovice 6

Že jsou Ujčík a Burger dva hokejoví kmeti? Pravda, jenže pořád neskutečně šikovní. Postavte na křídlo vedle Jiřího Burgera odpadkový koš a vsaďte se, že během zápasu udělá minimálně jeden bod. Vedle veterána vyroste úplně každý. Ujčík je zase hvězdou pro klíčové momenty. Z ničeho si nesedne na zadek, nebojí se vzít odpovědnost na sebe. Za nimi je ale docela mezera. Šikovný Petr Pohl hodně utrpěl odchodem Vrány do KHL.

STADION A ATMOSFÉRA

Pardubice 8

Nikdo v celé extralize se nemůže chlubit takovými návštěvami. Hokej je v Pardubicích fenomén. Jenže to s sebou nese i jedno úskalí: místní fanoušci jsou nesmírně nároční. V páté minutě drhne přesilovka a už začnou pískat, dovedou dostat hráče pod ještě větší tlak. Pokud ale Pardubice svého soupeře mačkají, musí si sok připadat jako v pekle. V aréně to vře, hučí a je tam pořádné dusno.

Vítkovice 8

Vítkovičtí fans nejsou tolik kritičtí, jako ti z Pardubic, a na play off dovedou svoji „kosmickou loď“ také zaplnit až po střechu. Body navíc získává Ostrava díky obrovskému kluzišti. Bez průvodce byste se na takových rozměrech možná mohli i ztratit. Rozdíl oproti standardu je nechutně velký, Vítkovice svoje maxi hřiště dovedou využít.

FAKTOR X

Pardubice – Martin Bartek

Připomíná tygra, který skoro tři měsíce nežral a teď se ho chystají vypustit do stáda antilop. Po dlouhodobém zranění chce zase dávat góly. Může to být on, kdo zlomí „kouzlo Málek“.

Vítkovice – Nathan Walker

Drobný diblík z Austrálie je úžasný. Pozorovat ho při hře se rovná projížďce na kačerovi v Disneylandu, prostě ohromná zábava. Dynamika, skvělá technika a ta hlava… Vůbec se nebojí. Pardubice by mohl nepříjemně potrápit.

Pardubice by měly mít v sérii navrch, v našem hodnocení získaly 32 bodů, Vítkovice jen 27.

Tip Deníku na čtvrtfinále

Pardubice zvítězí 4:2 na zápasy

„Pojišťováci“ Málkovo prokletí zlomí. Střeleckou formu ze základní části si udrží Jan Kolář.

Program série

Čtvrtek 8. března, 18. 10:

Pardubice Vítkovice (Nova Sport)

Pátek 9. března, 18.00:

Pardubice Vítkovice

Pondělí 12. března, 17.30:

Vítkovice Pardubice

Úterý 13. března, 17.40:

Vítkovice Pardubice

Případné další termíny:

Pátek 16. března, 18.00:

Pardubice Vítkovice

Neděle 18. března, 17.00:

Vítkovice Pardubice

Úterý 20. března, 18.00:

Pardubice Vítkovice