Hokejový Eaton ztratil svého kapitána. Co hůř, dokonce klíčový článek obrany. Pardubická štace PETRA ČÁSLAVY (na snímku) v pátek skončila vítězstvím 3:2 nad Plzní. Reprezentační bek se už dnes ráno přesune na sever Evropy do švédské Timry, kde dohraje sezonu.
Naposledy před věrným pardubickým publikem. Byl to zvláštní pocit?

Snažil jsem se na to příliš nemyslet. Už před sezonou jsem se rozhodl, že odejdu. Takže jsem byl smířený s tím, že jednou konec přijde. Přiznávám, že se mi to honilo hlavou. Ale kdybychom byli poslední nebo předposlední, tak by se mi odcházelo hůř.
Mužstvo jede, v tabulce je hodně nahoře…

(skočí do řeči) Přesně tak. Mančaft je našlapaný a ještě toho může hodně ukázat. V Pardubicích jsou čtyři vyrovnané řady, dva vynikající gólmani, trenéři umějí mužstvo parádně připravit. Opravdu to šlape.
Hodně jste toužil rozloučit se na závěr výhrou?

To je jasné. Musím ještě poděkovat Radovi Somíkovi, že to v závěru rozhodl. (Somík vstřelil rozhodující gól v čase 59.52 – pozn. red.)

Za Pardubice jste letos neskóroval. Je to jediná vada na zkráceném angažmá?

Když jsem šel na zápas, tak jsem si říkal, že musím dát gól. Ale teď mi je to jedno.
Původně jste měl ještě nastoupit do včerejšího zápasu v Českých Budějovicích. Proč došlo ke změně plánu?

Z Budějovic bychom přijeli dlouho a já už v pondělí ráno letím do Švédska. Bylo by to všechno hrozně narychlo, tak jsem se rozhodl skončit už s Plzní.
V Pardubicích jste nosil kapitánské céčko. Znamenalo to pro vás hodně?

Určitě, vždyť jsem tady vyrostl. Považoval jsem si toho, být kapitánem je čest. Každopádně to bylo zvláštní. Už před začátkem sezony jsem věděl, že odejdu, přesto jsem dostal céčko. Bylo to příjemné i nepříjemné, ale doufám, že jsem se s tím popral dobře.
Sledoval jste bedlivě tabulku švédské ligy?

Jasně, každý den. Teda, když Timra hrála, abych nepřeháněl. (směje se)

Ale moc radosti vám pohled na Elitserien nedělá, že? Timra je na jedenáctém předposledním místě…

Naposledy vyhrála v prodloužení, tak snad se to zlepší. Věřím, že tomu napomůže i můj příchod. Tabulka je celkem vyrovnaná. Tuším, že Timra ztráci čtyři body na osmého.
Tušíte, co vás v Timře po hokejové stránce čeká?

Vůbec. S kým budu hrát, jak často, to vážně nevím. Vím, že v týmu jsou mladší hráči. Snad jen dva jsou starší. Ani nevím, jakým stylem hrají. Jestli víc brání, nebo se tlačí dopředu. To všechno zjistím.
Nebál jste se těsně před odchodem nějakého zranění?

S takovým rizikem jsem do toho šel. Kdybych každý zápas přemýšlel o tom, že se zraním, tak bych hokej nemohl hrát.
Je odchod z Pardubic definitivní?

(usmívá se) Kariéru ještě nekončím. Nevím, co bude příští sezonu. V Evropě panuje na přestupovém trhu zvláštní situace. V Timře mám smlouvu do konce roku a nedokážu nyní říct, co bude potom.