Po dvojboji ve Švédsku se pardubičtí hokejisté představí v rámci European Trophy dvakrát doma. I když doma…

Kvůli Českým hokejovým hrám , které se konají v jejich aréně, se s TPS Turku střetnou v pátek v Trutnově (18.00) a s Tapparou Tampere v sobotu ve Vrchlabí (18.00).
„V pondělí měli hráči volno, od úterý trénujeme i s navrátilcem Petrem Sýkorou, který si doléčil zranění. Jsme rádi, že je v pořádku a může v Trutnově nastoupit," uvedl  hlavní kouč Zdeněk Venera pro web hcpce.cz. Zdravotní trable naopak do hry nepustí jiného forvarda Lukáše Radila.

Venerův tým si teď ve své hale připadá jako na návštěvě. Hlavním nájemcem v hokejovém stánku je teď reprezentace. Ke stěhování do jiného města ale kouč nezavelel: „Za cenu ústupků jsme zůstali doma. Naši šatnu jsme uvolnili národnímu týmu, nyní máme trochu improvizované podmínky, ale nám to  nevadí. Nemůžeme si promítnout zápasy ze Švédska, ale to jsou detaily, které k tomu patří. Ledu v malé hale máme, kolik chceme."

Pardubický trenér plánuje, že v obou zápasech proti finským celkům dá znovu příležitost mladým hráčům do 23 let, jejichž nasazení budou vyžadovat extraligová pravidla. „Nezbývá nám nic jiného, chceme-li mít plný zápis. Byla by škoda hrát na tři pětky nebo v nějakém omezeném počtu. Proto hrajeme taková utkání, aby nám mladíci ukázali, jak na tom jsou a podle toho dostanou svůj prostor. Nemůžou hrát jen pro to, že jsou mladí, ale musí na to mít," ubezpečuje Venera.

Podle něj budou nadcházející dva zápasy hodně zajímavou prověrkou: „Vloni jsem proti finským celkům hrál v Brně a s nimi je to pokaždé hodně o pohybu. Budou to těžká utkání, náročná na bruslení a fyzický kontakt. Očekávám vysokou kvalitu zápasů."