Vlastně nejen Pardubicka, protože v ní tradičně startují i celky z Vysočiny, tentokrát dokonce ještě ve vyšším počtu. K pravidelným účastníkům ze Světlé nad Sázavou, Chotěboře a Ledče nad Sázavou přibyl Havlíčkův Brod B.

Na jedenáctku startujících týmů čeká pořádná porce zápasů, snad rekordní, kam až paměť sahá. Kompletní základní část, tedy dvaadvacet kol, se stihne od 2. října do 14. prosince. Po novém roce se nejprve odehraje nadstavbová část ve dvou skupinách, přičemž mužstva z elitní šestky už budou mít zajištěn postup do play off. V něm se k nim přidají dva nejlepší z nadstavbové skupiny B. Kromě atraktivní vyřazovací části se odehraje i „soutěž útěchy" Pohár Vladimíra Martince.

Obhájcem titulu je Slovan Moravská Třebová, který v březnové finálové sérii vyřídil Světlou nad Sázavou 3:0 na zápasy. Oba mančafty budou znovu náležet do okruhu favoritů, například z úspěšného moravskotřebovského týmu nikdo neodešel a jeho zástupci se netají tím, že minimálně semifinále si chtějí zase zahrát. Do bojů o přední příčky se však chtějí přihlásit i naposledy bronzová Česká Třebová, semifinalisté uplynulého ročníku z Litomyšle, se svojí troškou do mlýna by měly přispět Chrudim, Choceň, Chotěboř nebo Hlinsko. Velkým otazníkem je síla nováčka KL z Havlíčkova Brodu, za který by podle dostupných zpráv měli nastupovat především mladí hokejisté z tamní líhně. Na co ale bude jejich výkonnost stačit, to ukáže až teprve samotná soutěž.

Zajímavostí pro diváky bezesporu bude, že vedení krajského hokejového svazu ve snaze o zvýšení atraktivity krajské ligy rozhodlo před sezonou o tom, že prodloužení zápasů se bude hrát po vzoru NHL či extraligy ve třech proti třem.