Je tu další klasika. Tradiční hokejový souboj Pardubic a Sparty napíše další díl již dnes v Tipsport areně. Úvodní dva vzájemné duely této sezony vyhrála Sparta (3:2 a 4:1), její vítězná série je ještě delší. Pardubice si nepřejí nic jiného, než nepříznivou šňůru konečně utnout.

Dva zápasy před reprezentační pauzou. Dynamov nich čeká Sparta a potom nedělní výjezd do Olomouce. Právě na nadcházející víkend byla směřována komplexní příprava.

„Chceme napravit neúspěšný minulý víkend, od středy se chystáme na soupeře. Pracovali jsme na založení útoků, na napadání a obranu. Trénovali jsme i přesilové hry," uvedl generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík s tím, že včerejší jednotka byla zaměřena především na nejbližšího soupeře.

Oproti minulému utkání se dají znovu očekávat změny v pardubické sestavě. Přítomnost Tomášů Rolinka a Klimenty v týdnu na tréninku již mnohé naznačovala. Pardubická marodka se vyprazdňuje.

„Do posledního utkání v Třinci jsme nastoupili ve velmi oslabené sestavě, možná nás to stálo případný bod navíc. To už je ale pryč. Jsme zdraví a můžeme nastoupit v nejsilnější sestavě," vyslal Rohlík pozitivní zprávu a ještě připomněl zápas v Třinci a prohru v prodloužení. V minulém kole brala i Sparta jen bod po prohře s Vítkovicemi.

Pardubický šéf si dobře uvědomuje specifičnost zápasů s pražskou Spartou. „Když Hradec Králové nehrál extraligu, tak měly přídech derby. Chceme, aby se hráči před tradičně plným hledištěm vybičovali k maximálnímu výkonu," přeje si Pavel Rohlík. K tomu jsou předpokladem tři klíčové body – nasazení, obětavost a bojovnost. „Pokud k tomu hráči přidají i hokejovost, která v nich je, jsme schopni se Spartou získat body," doplnil hlavní kouč.

Z BERNU DO PARDUBIC

Sparta stále jako jeden ze dvou českých týmů bojuje na mezinárodní scéně. Ve středu rozehrála čtvrtfinálovou partii v Lize mistrů, když remizovala v Bernu 1:1. Pak následoval rychlý přesun ze Švýcarska a přepnutí do extraligového módu.

„Když musíme takhle cestovat, tak je to samozřejmě trochu náročnější. Ale na to se nemůžeme vymlouvat a naopak musíme těžit z toho, že jsme stále v zápasovém rytmu. Jsme nabuzení a do Pardubic pojedeme vyhrát," řekl pro klubový web trenér Pražanů Jiří Kalous.

V domácí soutěži Spartě patří šestá pozice. V sezoně ji zatím nejvíce táhnou útočníci Lukáš Pech (30 kanadských bodů) a Petr Vrána (13 vstřelených gólů).

Série Sparty trvá
Pardubice se Spartou odehrály v minulosti již 245 vzájemných zápasů. To, že v nich má pražský tým celkově navrch, potvrzují výsledky z poslední doby. Sparta totiž vyhrála v předchozích sedmi duelech. V nich Pardubice nebraly ani bod. Naposledy uspěly 9. ledna 2015, kdy přehrály Spartu 6:3. Tehdy stáli na střídačce Pardubic Miloš Říha se synem, kteří měli v sestavě pouze šest hráčů ze současného kádru Dynama.