S řadou hráčů už jste podepsali nové smlouvy. Co ti další jako Matěj Beran a Ján Sýkora? Zůstanou?
Jsme nadále v kontaktu. Momentálně čekáme na to, jestli se nám podaří podepsat hráče, kteří jsou pro nás v tuto chvíli prioritou. Bude záležet na ekonomické situaci klubu a jak jsem řekl na tom, koho případně podepíšeme.

Dva hráči s pardubickou minulostí Tomáš Linhart a Daniel Rákos zamířili do sousedního Mountfieldu HK. V jaké fázi bylo jejich jednání s Dynamem?
S oběma hráči proběhl takový nástin jednání. Možnosti obou klubů se trochu liší. Navíc potřeby našeho klubu, po kterých hráčích se dívat, byly poněkud jiné. Oba kluci k tomu přistoupili pozitivně, i já jejich rozhodnutí jít do Hradce beru sportovně. Nebyli jsme schopni jim nabídnout peníze a pozici, které by pro ně byly adekvátní.

Koho byste tedy ještě do Pardubic chtěli přivést?
Po odchodu Honzy Ščotky bych chtěl mladšího obránce, jednám o návratu Vojty Budíka ze zámoří. Uvidíme, jak se rozhodne Buffalo, má do konce května šanci ho podepsat. Byl bych rád, kdyby působil u nás. Pak uvidíme, jestli se poohlédneme po zkušenějším obránci. Hráči Hrabal a Trončinský mají klauzuli o odchodu. Doufám, že zůstanou, obrana by tak byla pohromadě.

Jaké plány máte v útočných řadách?
Pro mě je priorita přivést top centra a možná jedno pravé křídlo. Bavíme se o cenové relaci, na kterou si klub může sáhnout a o tom, co hráčský trh nabízí. Věřím, že pro naši extraligu to pořád top hráč bude.

Sledovali jste hráče i na mistrovství světa v Dánsku. Budete s někým jednat?
S některými hráči jsme byli v kontaktu už před světovým šampionátem, sledovali jsme jejich výkonnost. Jde o hokejisty takové kvality, že čekají na angažmá z lukrativnějších lig jako je KHL. Máme určitý deadline, aby obě strany věděly, kterým směrem jít. Čekám na jejich vyjádření, jsme v kontaktu. Věřím, že se nám podaří do Pardubic přivést velice zajímavé jméno.

Poprvé v srpnu uspořádáte Memoriál Zbyňka Kusého. Byli soupeři ze zahraničí vaší prioritou?
Bylo to i přání trenérů, abychom přivedli zahraniční účastníky, protože zápasů s domácími soupeři je v sezoně dost. Budou to kvalitní utkání, aby trenérům naznačila, kdo si zaslouží být v základní sestavě.

Platí to i o dalších přípravných zápasech?
Stejně jako loni se v Chomutově potkáme s Jekatěrinburgem. Ostatní soupeři jsou z extraligy, máme tam Spartu či Mladou Boleslav. Nechtěli jsme zápasů zase příliš mnoho, pohybujeme se kolem deseti zápasů, což je dostačující počet pro přípravné období.