Lukáš Sedlák (ne)jde do známého prostředí. S Pardubicemi “pouze“ oživil smlouvu, kterou v létě podepsal do konce sezony 2024/25. Jenže před startem letní přípravy neodolal vábení z nejlepší hokejové soutěže na světe. Vybralo si ho Colorado Avalanche. V týmu posledního vítěze Stanley Cupu se však neprosadil. V dresu Lavin nastoupil jen ke třem zápasům. Poté byla ale umístěn na listinu nechráněných hráčů. Z tohoto waiver listu si jej stáhla Philadelphia. Za letce odehrál šestadvacet utkání a nevedl si úplně špatně. Třikrát s trefil do černého a na dalších pěti gólech se podílel asistencí. Nicméně časté rotace v sestavě a úloha netypická jeho stylu rodákovi z Českých Budějovic nevyhovovala. Ozval se Dynamu a znovu se rozjela jednání. Po několika dnech spekulací mezi hokejovou veřejností pardubický klub dotáhl jeho příchod do finálového konce.

„Byli jsme s Lukášem po jeho odchodu do NHL prakticky pořád v kontaktu. V posledních dnech nabrala komunikace na obrátkách. Pro mě osobně je to velký vánoční dárek fanouškům Dynama. Lukáš Sedlák je extratřída a už se těším, až ho uvidíme na ledě v našem dresu,“ konstatoval potěšeně Petr Dědek, majitel pardubického klubu Petr Dědek.

Dynamo, do už tak silné ofenzivy získává v jeho osobě útočné eso. Sedlák byl draftován Columbusem Blue Jackets v roce 2011 jako 158. v pořadí. Ve své kariéře odehrál ve slovutné NHL celkem 193 zápasů. Dalších 150 startů zapsal v AHL. Výraznou stopu zanechal také v KHL. V předchozích třech sezonách tento český reprezentant potil dres pro Traktor Čeljabinsk. Za 164 zápasů nashromáždil 121 kanadských bodů. V tomto ruském celku působil s brankářem Romanem Willem a forvardem Tomášem Hykou, se kterými se již brzy setká znovu v pardubické kabině. A zajímavost na závěr: V Dynamu prožije Sedlák svůj debut v Tipsport extralize!