HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Fakta – branky a nahrávky: 11. L. Sedlák (Košťálek, Cienciala), 17. L. Sedlák (Košťálek), 36. Radil (R. Kousal, 60. Zohorna – 30. Nestrašil (Smith, Kurovský), 53. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička). Rozhodčí: Cabák, Jeřábek – Axman, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). HC Dynamo Pardubice: Will – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář, Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček. Trenér: Radim Rulík. HC Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Daňo, Voženílek, M. Růžička – Nestrašil, Vrána, Kurovský – Hudáček, Marcinko, Dravecký – Chmielewski, M. Roman, Hrňa. Trenér: Zdeněk Moták. Stav série: 1:0.

Domácí hráče, jak už je v play off pravidlem, přivítala beznadějně vyprodaná aréna.

Hned ve druhé minutě byli zároveň vyloučeni Zohorna s Voženílkem, čímž chtěli rozhodčí naznačit hned od začátku, že utkání budou mít pod kontrolou. V první pětiminutovce se domácí těžko prokousával přes obranný val soupeře. Na jejím konci se prodral ke střele Kousal, ale zabubnoval na tyč.

Další rána už byla gólová. Košťálek vypálil od modré, Kacetl srazil lapačkou puk před sebe a Radil už měl volnou cestu. Jenže hosté si okamžitě vzali trenérskou výzvu, s jistotou toho, že Kousal nedovoleně bránil gólmanovi. A s protestem uspěli. V tu chvíli si pardubičtí hráči i fanoušci vzpomněli na otevírací čtvrtfinále s Olomoucí. Tehdy jim také nebyl uznán gól a vzápětí pykali.

Podruhé do řeky sice vstoupili, ovšem scénář byl opačný. Voženílek se nechal zbytečně vyloučit po faulu v útočném pásmu a Dynamu trvalo jen půl minuty, než přesilovku využilo. Koštálek už chtěl mít platnou asistenci, a tak vypálil na Kacetla další projektil. Třinecký brankář ho jen vyrazil a Sedlák číhal na správném místě.

Hosté, kteří se v první třetině nikam nehnali, poprvé prověřili Willa až po více než čtrnácti minutách zásluhou Růžičky. Na začátku 17. minuty Košťálek vysunul do brejku Sedláka, ten místo přihrávky na najíždějícího spoluhráče, vzal gólovou zodpovědnost na sebe. A Kacetla překonal podruhé. Nepříznivý stav donutil Oceláře opustit ulitu, Růžička ale náladu v týmu před prvním odchodem do kabin nezlepšil.

V prostředním dějství se karta obrátila. Útočit musel Třinec a Pardubice se naopak nikam hnát nemusely. Když ale vyrazily do protiútoku, tak top stálo za to. Ve 25. minutě upalovali na bránu v přečíslení Sedlák s Hykou, ovšem Kaňák se na ledě rozložil jak široký, tak dlouhý a šanci jim zmařil. Sedlák mohl zkompletovat hattrick, ale Ciencialovu nabídku vzduchem nezpracoval.

V další možnosti oslovil Zohorna volného Koláře, který zazvonil na brankovou konstrukci. A tak udeřilo na druhé straně. Smith vystřelil a před Willem se nejlépe zorientoval Nestrašil. Vzápětí oslabil svůj tým Daňo a při pardubickém zámku se dvě minuty na trestné lavici modlil. Nejvíce mu zatrnulo, když střelu neúnavného Košťálka tečoval Hyka těsně mimo. Oceláři po vsítění kontaktního gólu ještě více ožili a na Willa se valil útok za útokem. Jenže to s aktivitou, Kousal jim pláchl a předložil puk Radilovi jak na zlatém podnosu – 3:1.

První příležitost spadla Vondráčkovi jako dar z nebes. Puk se záhadně odrazil od mantinelu před bránu, ale Kacetl zachoval pevné nervy. Před třineckou klec se dostal také Radil, ale i jeho pokus muž s maskou zlikvidoval. K první výhodě přesilové hry se dostali hosté až ve 44. minutě, když byl vyloučen D. Musil, který si to rovnal před Willem. V oslabení předvedl domácí lapák fantastický zákrok, když rychlým přesunem vychytal střelu Nestrašila do poloodkryté brány.

Další přesilovku už ale Třinec využil, když Willa prostřelil Marcinko. Ještě před tím měli možnost výhody pět na čtyři domácí, Kacetl všechny rány pochytal. Třinecký plán na závěrečný nápor otupil v jeho počátku Hudáček, který si počínal nedovoleně. Dynamo však pohrdlo i další možnosti zápas definitivně rozhodnout. Dvě a půl minuty před koncem trenér Moták usadil Kacetla na střídačku a poslal na led šestici. Oceláři soupeře svírali v kleštích, ze kterých vysvobodil spoluhráče Zohornův oblouček.

„Přínos Lukáše Sedláka je neoddiskutovatelný, ale musím pochválit celý tým, protože to nebylo o jednom hráči, ale o celém mužstvu. Všichni se snažili plnit to, jak jsme se na Třinec připravovali,“ uvedl trenér Radim Rulík.