HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Fakta - branky a nahrávky: 17. Paulovič (Čerešňák), 27. L. Sedlák (Hyka), 34. L. Sedlák (Cienciala), 52. Paulovič (Vondráček) – 42. Beran (Slováček), 47. Kubík (Dotchin, Plekanec). Rozhodčí: Stano, Vrba – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 10 008. HC Dynamo Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Hrádek, Chabada – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Mandát, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Rohlík, A. Musil, Vondráček. Rytíři Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka, Veber – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – O. Bláha II, Pytlík, Beran – M. Procházka, Zikmund, Melka.

Třetí v řadě. Pardubickou svatyni poprvé ochraňoval Klouček. Frodl je zraněný a Will už si potřeboval po náročném programu odpočinout.

Kdo přišel několik vteřin po úvodním vhazování, tak přišel o velkou šanci domácích. Sedlák naservíroval puk před odkrytou bránu Ciencialovi, který ji ale netrefil. V 9. minutě najížděl na Bowa ze strany Radil a jeho zatažená střela orazítkovala vzdálenější tyč. Kladno dalo o sobě vědět nejstarším aktivním hráčem celé extraligy, celé Evropy, celého světa.

Jednapadesátiletý Jágr vypálil v přesilovce z kruhu, ale o dvě generace mladší Klouček se překvapit nenechal. Na druhé straně se rozjel do sóla Cienciala, ovšem smolař první třetiny zapomněl kotouč za sebou. Jestliže Rytíři dvě početní výhody nevyužili, tak Pardubice byly při té druhé přesnější. Čerešňák místo tradiční pumelice od modré, objevil volného Pauloviče a hráč, který pečetil výhru v pátečním utkání s Hradcem, rozjel gólový stroj Dynama v nedělním duelu. První dvacetiminutovka ale byla skoupá na střely mezi tři tyče. Domácí vyslali čtyři, Kladno pouze dvě.Pardubičtí v utkání prvního s posledním porazili kladenské Rytíře 4:2.Do brány domácího Dynama se tentokrát postavil Milan Klouček.Zdroj: Ladislav Adámek

Prostřední část zahájil lídr náporem. Jeho dva nebezpečné pokusy od modré zlikvidoval Bow. Po individuální akce se až před něj prokličkoval Poulíček, ale strážce kladenské svatyně mu třešničku sebral. Ve 27. minutě už ale kapituloval. Hyka se Sedlákem oprášili spolupráci z Čeljabinsku. Prvně jmenovaný přihrával a druhý Bowa propálil. Po minutě druhé poloviny utkání se dostali k ojedinělé střele také hosté, ovšem Melka pouze vyprášil Kloučkovy betony.

Vzápětí si putoval odpočinout na trestnou lavici Jágr. Domácí mu však klid nedopřáli a po minutě a sekundě ho vyhnali zpět na plochu. Bow vyrazil Ciencialovu ránu k Sedlákovi a ten mu okamžitě vyslal k tyči gólový pozdrav. Potom se tváří v tvář dvakrát setkali Procházka s pardubickým gólmanem. Klouček jeho forhendovou (skvěle) i bekhendovou střelu zneškodnil.

Závěrečnou epochu rozjeli Rytíři výborně. Filip adresoval přihrávku Beranovi před bránu, který nenápadnou střelou překonal Kloučka. A to nebylo vše. Když Sedlák místo dokonání hattricku jen nastřelil gólmanovy betony, tak hosté udeřili podruhé. Na lavici odešel pykat Radil a Kubík po Dotchinově nezištné asistenci prostřelil Kloučka.

Na kladenské gólobití se snažil okamžitě odpovědět A. Musil, ovšem Bow jeho záměr z otočky vystihl. Na další zteč vyrazili Sedlák s Hykou, druhý jmenovaný svého kolegu nenapodobil. V polovině třetí třetiny autor druhé kladenské trefy Kubík rozezvučel svislou brankovou konstrukci. Kámen ze srdce spadl domácím fanouškům v 52. minutě. Vondráček nabil Paulovičovi a ten se druhým gólem vyrovnal Sedlákovi. Gól v utkání nebyl souzen Ciencialovi. Jeho další navštívenka v další přesilovce skončila na tyči. V závěru hosté odvolali gólmana, skóre se už ale nezměnilo.