Po devátém kole baráže je jasno: Pardubice zůstávají extraligové. Hokejisté Dynama potřebovali k jistotě bod, nakonec získali tři. Nebylo to ovšem jednoduché. Východočeši museli dotahovat, poprvé se dostali do vedení až na konci druhé třetiny.

Do zápasu vstoupili lépe Piráti. Po 27 vteřinách se Klhůfek natlačil na gólmana Kacetla a Koblasa měl jednoduchou úlohu. Za Dynamo srovnal Patrik Poulíček, který těžil z výborné práce Machaly během oslabení.

Domácí utekli v závěru úvodní třetiny, když hráli přesilovku pět na tři. A dvakrát během dvaceti vteřin skórovali. Za nepříznivého stavu 1:3 poslali trenéři Pardubic do branky Milana Kloučka. Stejně jako v předchozím utkání.

Cestu za dalším obratem pak nasměroval Miloš Bubela, na kterého navázal ve 29. minutě povedenou kličkou a střelou Petr Sýkora. Jenže Piráti reagovali. Za pouhých šest vteřin.

A Pardubice? Nejprve vyrovnal Luboš Horký a ještě ve druhém dějství otočil stav Brian Ihnačák. Svou individuální akci dotáhl v poslední vteřině této třetiny.

Gólové hody pokračovaly. Nejprve všem ujel Ondřej Machala a za Dynamo se ještě trefil i Marek Hovorka. Pardubice vyhrály 7:5!

Chomutov – Pardubice 5:7
Fakta - branky a nahrávky: 1. Koblasa (Klhůfek, Dietz), 19. Klhůfek (Sklenář), 19. Koblasa (Duda, Huml), 29. Chlouba (Trefný), 51. Chlouba (Chrpa) – 12. Poulíček (Machala), 24. Bubela (Hovorka, Budík), 29. P. Sýkora (Dušek, Schaus), 36. Horký, 40. Ihnačák (Rolinek, P. Sýkora), 51. Machala (Horký), 56. Hovorka (Holland). Rozhodčí: Kika, Kubičík – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2671. Třetiny: 3:1, 1:4, 1:2.
HC Piráti Chomutov: Peters – Dietz, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, L. Kovář – Koblasa, Sklenář, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – A. Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, T. Svoboda.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, Perret – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Dušek.