Pardubice na konci druhé třetině za stavu 0:1 hrály v oslabení, ale když se naskytla šance, Blümel ji využil. „Jenom jsem viděl odražený puk a rychle jsem se podíval na kostku. Bylo tam nějakých pět sekund, tak jsem do toho dal všechno. Kdybych šel do kličky, asi bych to nestihl. Věděl jsem, že musím vystřelit,“ popisoval Blümel klíčový moment.

V poslední vteřině vsadil na správné zakončení. „Viděl jsem díru mezi nohama, tak jsem si pro to šel. Nepřemýšlel jsem nad ničím jiným, což je dobře, třeba mi to mohlo utéct někam do rohu," uvažoval jednadvacetiletý útočník Pardubic.

Zda to opravdu stihl před sirénou, si ještě rozhodčí ověřovali s kolegou u videa. „Sirénu jsem neslyšel, což možná bylo tím, jak všichni v aréně řvali. Když jsem pak přijel na střídačku, tak kluci říkali, že jsem to stihnul,“ dodal Blümel.

Hokejová extraliga - 7. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Motor České Budějovice
Za výhrou v přesilovkách: Dynamu vyšel obrat, bere tři body

Ve třetí třetině pak Pardubičtí ještě jednou prohrávali, ale nakonec otočili stav na 3:2. „Ve třetí třetině jsme už Budějovice tlačili a k ničemu je skoro nepouštěli. Říkali jsme si, že když budeme pokračovat, něco se nám tam ještě odrazí a vyhrajeme,“ řekl po čtvrté výhře Pardubic v sezoně.

V neděli pojedou hráči Dynama do Hradce Králové, hraje se první derby sezony proti Mountifieldu. „Derby je za mě daleko důležitější zápas. Jde i o popularitu, já se na to moc těším. Doufám, že vyhrajeme,“ prohlásil Blümel. Nedělní zápas začíná v 17.20 hodin.