Hokejisté Dynama měli v úterý rozehrát semifinále Generali Česká Cupu. Zpráva z tábora soupeře ovšem mění plány. První semifinále se hrát v původním termínu nebude, v týmu libereckých Bílých Tygrů se totiž objevila koronavirová nákaza.

Pozitivní nálezy se objevily u tří hokejistů Liberce. Severočeský klub tak oznámil, že jeho mužstvo ze zdravotních a zejména preventivních důvodů do úterního semifinálového utkání nenastoupí.

„Zbytek hráčského kádru včetně realizačního týmu je testován, klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a postupuje dle jejich pokynů,“ stojí v prohlášení klubu.

Osud pohárové soutěže tak byl v pondělí nejasný. „Vedení soutěže, stejně jako oba kluby čekají na výsledky testů. Podle těchto výsledků a na základě stanoviska hygienické stanice bude následně rozhodnuto o dalším postupu,“ uvedl hokejový svaz.

Pardubičtí hokejisté se podle plánu připravovali na úvodní semifinále pohárové soutěže. „Je nám líto, do jaké fáze situace momentálně dospěla. Věříme, že se podaří najít východisko, aby se semifinále mohlo odehrát a o postupujícím do finále se rozhodlo sportovní cestou,“ uvedl Dušan Salfický, sportovní ředitel Pardubic.

Dynamo alespoň potěšila jiná zpráva. Do Česka už mohl přicestovat obránce Stěpan Zacharčuk, který už se zapojil do přípravy s týmem. Ruský hokejista hrál za Pardubice již v minulé extraligové sezoně.