Hradec Králové KHL nerozšíří, nováčky jsou Kyjev a Chanty Mansijsk.

Zástupci východočeského klubu nemají aktuálně žádné informace o verdiktu KHL, jednatel Lva Jaroslav Zídek však již na začátku května připustil, že snaha Hradce Králové skončí neúspěchem.

Zdroj z KHL zpravodaji ČTK řekl, že Hradec Králové nepředložil dostatečné finanční garance. To byla jediná vada na kandidatuře českého klubu. Zejména s ohledem na chybějících přibližně patnáct procent rozpočtu dostal Lev dodatečně čas do 15. května, aby předložil doplňující informace a podklady.

O rozšíření KHL a programu sezony 2010/11 v pondělí hlasovala Rada ředitelů KHL, která se rozhodla podle očekávání a dřívějších zpráv zařadit nově do soutěže Jurgu Chanty Mansijsk a Budivelnik Kyjev, který bude v příští sezoně trénovat současný reprezentační asistent Josef Jandač.

Vedle Hradce Králové se o vstup do "Otevřeného mistrovství Ruska" ucházely ještě Gazovik Ťumeň, Vetra Vilnius a Křídla sovětů Moskva.

V Moskvě bylo zároveň potvrzeno, že v příští sezoně nebudou v soutěži dále figurovat Lada Togliatti a Dynamo Moskva s Balašichou, které se sloučily v jeden klub.

Podmíněně zůstal v KHL Jekatěrinburg, který musí do 25. května předložit další finanční podklady. "Dokumenty týkající se financování nesplňují požadavky právních předpisů KHL," uvádí se na oficiálních internetových stránkách soutěže.

KOMENTÁŘ: Věděli to všichni, jen v Hradci ne…

Když jsem si v půlce prosince dovolil napsat komentář k mediální bublině kolem účasti neexistujícího hradeckého týmu v KHL, to jsem si dovolil věc. A těch jmen co jsem dostal. Kolik čtenářů (povětšinou z Hradce Králové, co si budeme vykládat) si přišlo z bezpečí internetové anonymity vulgárně plivnout do diskuze - včetně některých kolegů ze spřátelené redakce (zdravím Radku a spol.). Jenže exkluzivní světlé zítřky, kdy se už vytahovaly z šuplíků památníčky a Radek se prsil, že si s Jágrem potyká, najednou vystřídala realita. Ta finanční, o které se už na začátku vědělo, že to na ní také skončí. A tak si říkám - kdo se směje naposled, ten směje nejlíp a ve skrytu duše se těším, až se za půl roku začne psát o tom, že Hradec vstoupí prozměnu do NHL…
Jiří Sejkora