Čtyři zápasy a z nich nelichotivé skóre 5:23. To je důvod k zamyšlení a vedení hokejového klubu Dynamo Pardubice rozhodlo o změně na postu hlavního kouče A týmu. Miloše Holaně střídá Břetislav Kopřiva, asistentem zůstává Otakar Janecký. Oba trenéři vedli již čtvrteční trénink v ČSOB Pojišťovna ARENĚ.

„Miloš Holaň převzal náš A tým v nelehké době, v předminulé sezoně jej pomohl se svými spolupracovníky zachránit v baráži, v minulé jej dovedl do čtvrtfinále play off. Miloš Holaň odvedl v Pardubicích velké penzum práce. Vedení klubu mu za něj děkuje, přeje mu mnoho úspěchů v další trenérské kariéře a v osobním životě,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Pardubice, jež mají odehráno o jedno utkání více, klesly v aktuální extraligové tabulce na dvanáctou pozici, ze třinácti zápasů mají na svém kontě stejný počet získaných bodů při skóre 28:47. „Hlavním důvodem tohoto kroku jsou neuspokojivé výsledky a herní projev A mužstva. Zvažovali jsme, jak mužstvo probudit. Chceme týmu změnou na postu hlavního trenéra dodat impulz a zastavit herní a výsledkový propad,“ uvedl šéf klubu s tím, že jmenování tandemu Břetislav Kopřiva - Otakar Janecký je dočasným řešením: „Z pozice sportovního manažera jim bude nápomocen Pavel Marek.“