Byla to náročná bitva. Že to nebudou mít Pardubičtí s Motorem snadné, naznačil již předchozí zápas na jihu Čech. Na domácím ledě úvodní třetina Dynamu nevyšla. K dispozici měli Východočeši i dvě zkrácené přesilovky pět na tři, ale neskórovali. Naopak sám před brankářem Kacetlem se objevil Heřman, jenže branku netrefil.

To nejlepší, co mohlo přijít, se Dynamu povedlo v úvodu druhé třetiny. Důležitý gól vstřelil Patrik Poulíček, kterého před brankou našla parádní přihrávka Petra Sýkory.

V oslabení potom propásl šanci na zvýšení Rolinek, blízko ke gólu měli i Ihnačák či Kloz. V polovině utkání pak Gilbert z Motoru narazil na pozorného Kacetla.

Pardubická pojistka přišla v posledním dějství. Když Karabáček ujel sám a nepřekonal Kacetla, vyšla Dynamu souhra Machaly se střelcem Lubošem Horkým. A velkou šanci pak Pardubičti nevyužili ještě v oslabení při akci dva na brankáře.

Dynamu se dýchá opět o něco lépe. Piráti doma prohráli s Kladnem 1:3 a jejich ztráta na první dvě pozice se opět navýšila. V neděli hraje Dynamo na ledě Rytířů.

"Byl to pro nás důležitý zápas, ve kterém jsme potřebovali získat tři body, abychom neumožnili soupeřům se na nás dotáhnout. Z tohoto pohledu jsme spokojení. Kdybychom v úvodu proměnili nějaké přesilovky, bylo by to jednodušší. Takhle byli hosté ve hře až do konce. Jeli několikrát sami na branku, to by se stávat nemělo. Brankář Kacetl předvedl opět spolehlivý výkon," řekl Richard Král, asistent trenéra Pardubic.

Velmi stručný byl po utkání Václav Prospal, trenér Českých Budějovic. "Cokoliv vám řeknu, tak bude lež. Nebudu říkat vůbec nic. Prohráli jsme, nedali jsme gól, odjíždíme s prázdnou," uvedl.

Pardubice – České Budějovice 2:0
Fakta - branky a nahrávky: 22. Poulíček (P. Sýkora, Eklund), 46. Horký (Machala, Poulíček). Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 9185. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret – Dušek.
HC Motor České Budějovice: Kváča – M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Z. Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, R. Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.