Pardubický odchovanec má za sebou sezonu ve Spartaku Moskva, kam se vrátil po dvou letech strávených v zámořských soutěžích. Radilův tým, který vedl trenér Oleg Znarok, prohrál v osmifinále play off s CSKA Moskva 0:4 na zápasy.

Sám Radil v sezoně patřil ke klíčovým hráčům Spartaku. V sezoně vstřelil celkem 19 gólů. Po vyřazení se klub rozloučil s trenérem Znarokem, Radilovi taky končí kontrakt, ale o své budoucnosti jasno nemá. Ve hře je více možností – pokračování angažmá v KHL, zájem by měly mít i Pardubice.

Motivací je pro něj teď účast na mistrovství světa, které letos začíná až 21. května. Trenér národního týmu Filip Pešán bude očekávat zapojení dalších hokejistů. „S hráči komunikujeme. Teď ještě nemohu stoprocentně říct, kdo se příští týden připojí, ale minimálně Tomáš Zohorna v pondělí stoprocentně přijede,“ uvedl Pešán, že pro pardubického hráče sezona ještě nekončí.

V týmu je nyní 28 hokejistů, na úvodní vyřazení zatím nedošlo. V reprezentačním výběru jsou i další zástupci pardubického Dynama Milan Klouček, Matěj Blümel a Luboš Horký.