Jeho Pardubice prohrály ve druhém finále s Kometou 5:6, on pár minut před koncem trefil břevno. „Ale kvůli tomu a nebo proto, že  jsme dotahovali manko 2:6, v hlavě tenhle zápas nemám. Hlavně jsem si připomínal moji chybu při druhém gólu. Hráli jsme špatně, je potřeba se z toho poučit,“ vybízí  před dvěma souboji v Brně.

Těch pár centimetrů od vyrovnání a cinknutí břevna vás vážně nepronásledovalo?
Vůbec ne. Za stavu 2:6 by asi nikoho nenapadlo, že to můžeme ještě srovnat. To je jenom kdyby.

Jenže zapadnout vaše střela za Trvaje, mohlo to být 6:6, Kometa by dostala těžký direkt…
To ano, ale ten závěr byl už takovým zpestřením pro diváky. Z hokejového pohledu to bylo jednoznačné pro Brno. Oni si to akorát svými chybami v posledních minutách zkomplikovali. Hráli jsme hrozně.

Pomáhala v zapomínání na duel právě narozená dcera?
Spíš mi to připomíná, jak jsem každý den víc utahaný (usmívá se). Je to moc hezké, ale patří to k životu. Když jdu na zápas, snažím se mít v hlavě jenom hokej. Bohužel to nejde.

Zápasy o titul většinou bývají jenom o pár gólech. Jak si vysvětlujete, že ve dvou finálových bitvách padlo už 20 branek?
Kometa dává docela dost gólů celé play off. My jich dáváme najednou hodně. Nevím, čím to je. Jestli přestali chytat gólmani, nebo máme lepší střelce… Hra  je hodně otevřená.

Bude se hrát v Brně  mnohem víc dozadu?
Kometa to podle mě hodně zavře. Bude hodně těžké dát tam  pět gólů.

Zdálo se, že se Kometa snaží urputně bránit i v Pardubicích, defenzivu zatáhla mezi červenou čáru a obrannou modrou. Přitom dostala stejně gólů jako vy…
To je fakt, jenže hraje se proti nim vážně hodně těžko. Mají kvalitní útočníky na přečíslení, u pár gólů to ukázali. Pak zahušťují střední pásmo a přihrávky od beků, které by si útočníci představovali, tam nejsou.  Pořád je před nimi hokejka, pořád  to  hrozí protiútokem. V rozehrávkách není žádná jistota. My musíme víc bruslit, aby bylo komu nahrát. Nic jiného to asi nechce.

Hlavní recept na brněnskou past tedy je: za půlkou puk nahodit a vepředu ho dobruslit?
Nejhorší je, že útočníky máte nahoře a bek puk vytahuje zezadu. Než dojedete na červenou čáru, je útočník na modré. Když to nahodíte, obránci si to sbírají a vyhazují ven. Trenér něco musí vymyslet.

Na tréninku jste spolu dlouho něco rozebírali, šlo právě o tohle?
Spíš jsme se bavili o mně a     o mém výkonu v play off. Zatím to není ono, chtělo by to zlepšení. Pokusím se pro to udělat maximum.

Překvapila vás Kometa něčím?
Mě v posledním zápase docela ano. Nečekal jsem, že na nás takhle vletí. Nebyl na nic čas, chodili po nás ve dvou. Je nutné  hrát jednodušeji, puk musí jít ze třetiny o manťák ven.