Na první pohled se hokejisté Pardubic dostali ze čtyřzápasové mizérie, kdy ani jednou nebodovali, docela snadno. Litvínov sfoukli 5:1. Ale v první třetině s ním sváděli pořádně tuhý boj. „Ty poslední čtyři prohry se nějakým způsobem musely ukázat. Nějaká nervozita na hokejkách byla,“ přiznal nejproduktivnější bek Východočechů VLADIMÍR SIČÁK (31). Bod si tentokrát nepřipsal, za to si užil svoje, když ho pukem napálil obránce David Pojkar.

V první třetině jste neproměnili přesilovku pět na tři. To k nějaké pohodě asi taky zrovna nepomohlo…

Jasně že ne. Trochu jsme se báli. První třetina ale skončila 0:0, tak jsme si řekli, že jedeme zase od začátku, ve druhé jsme dali čtyři góly a byl klid.

Cítil jste, že se po čtyřech porážkách v řadě dostávají Pardubice do nějakého splínu, nebo ne?

Osobně jsem nic takového nepociťoval. Spíš tě to strašně štve. Tím spíš, když jsem viděl letní přípravu, jak jsme hráli v European Trophy, dařilo se nám. Všude se píše o tom že nám chybí pár lidí. No a co… To potká v sezoně každýho. Možná je to pro nás teď lepší, že třeba aspoň budeme všichni na play off a zahrajeme dobře tam.

Víc prostoru tak dostávají na ledě mladí hráči. Když jste šli do dvoubrankového do vedení, byli ještě drzejší, víc si věřili. Je na nich vidět, co všechno udělá sebevědomí?

Určitě, ale 2:0 jsme vedli třeba i nad Mladou Boleslaví, tam se nám to navíc podařilo i docela rychle a ona to ještě nakonec otočila. Je to hlavně o zodpovědnosti. Teď hráli dozadu všichni. Nevyšlo nám to jenom jednou, kdy se tam někdo nevrátil a Litvínov dal gól. Jinak ale celý tým makal na sto procent, to rozhodlo.

Ulevilo se vám, že po šesti zápasech jste konečně dostali méně než tři branky?

Stoprocentně, beci fungovali jak měli. Ale v nich bych problém zase tak neviděl. Jde o celkovou spolupráci brankáře, obránců a útočníků. Od toho se odvíjí celá hra. Pravda je, že toho teď i Růža docela dost pochytal, Litvínov měl nějaké střely při přesilovkách a poradil si s nimi.

Litvínov se venku trápí, za celou sezonu vyhrál jenom dvakrát. Dá se říci, že sem přijel pro vás v tu nejvhodnější dobu?

Možný to je, ale oni se hlavně minule chytili na nás. Nevyhráli nic, porazili doma nás a začali šlapat. Pro nás to byl strašně těžký zápas už kvůli těm čtyřem porážkám za sebou. Museli jsme to urvat. Zaplaťpámbu se Nahec (Lukáš Nahodil) párkrát trefil.

Hned je nový kanonýr na světě.

Že by z něho byl nový Pavel Brendl? (dělá, že přemýšlí) No, pochybuju (rozesměje se).

V posledních třech zápasech se rozjel i Lukáš Radil. Přes dvacet utkání čekal na první gól a najednou se trefil ve třech po sobě…

Ráďa je dobrý bruslař, má tlak do branky a když v tom bude pokračovat, může je dávat klidně dál.

Zranění kosila v posledních zápasech hlavně pardubické útočníky. Chvíli se zdálo, že po ráně litvínovského Pojkara skončíte na marodce ale i vy. Štípla jeho dělovka hodně?

Dokonce mi na noze promáčkla chránič. Měl jsem ho ohnutý o čtyři centimetry, docela to bolelo.

Do pátku budete v pořádku?

Jasně, s nějakým zraněním hraju pořád. Dokud to není něco přetrženého, není problém.