Neskutečné. Takhle má vypadat série snů. I Hitchcock by zbledl závistí na tím, jaký se v Pardubicích odehrál drsný horor. Za jasného stavu 2:6 zinscenovaly Pardubice bláznivou stíhačku za druhým trumfem. Leč neúspěšnou. Padly 5:6. Finále je po dvou duelech srovnané.

Zdálo se to jasné. Prostě hotovo.

Kometa si v klidu letěla za jasným trumfem. Vedla 6:2, ještě v 53. minutě…´Pak však za Trvaje během dvou minut napadaly tři puky a začalo rodeo.

ČEZ Arena byla na nohou a tančila v rytmu pardubického šíleného kvapíku. Brněnští fanoušci jediní ani nedutali.

A pak přišla bomba Sičáka. Pardubický bek se napřáhl na modré v době brutálního tlaku „červených“, pecka jako z děla ale narazila do břevna. Gólman Trvaj si oddechl a s ním i celé Brno, které hokejový hit sledovalo na Náměstí Svobody.

Venerův soubor byl minimálně půl zápasu lepší. Taktiku vystavěl na bezchybném pokrytí středního pásma a smrtících kontrech.

Pardubice po většinu utkání nebyly schopné přes klíčový prostor kluziště projít souvislou akcí. Narážely na neprostupný obranný val a ještě hrubě chybovaly. A to je nakonec stálo vítězství.

„Byl to od první minuty vyrovnaný zápas. Teď je to jiné. Dali jsme první góly a jsme na koni. Řekli jsme si, že budeme střílet z každé pozice a plníme to,“ říkal o přestávce Hynek Zohorna.

Pardubice byly jako opařené. Nic jim nešlo. Trvaje ohrozili chabými šesti střelami.

„Snažíme se puk hned odhazovat, jenže jsme moc ukvapení a oni jezdí do otevřené obrany,“ vysvětloval pardubický Daniel Rákos. Právě on za kritického stavu 0:3 nastartoval domácí šikovnou tečí ke stíhací jízdě.

Pardubice snížily na 2:3, jenže pak se do děje vložil Tomáš Divíšek. Hromotluk na bruslích vykouzlil pro Brno vedení 5:2, pak přidal šestý gól T. Svoboda a cesta k prvnímu vítězství se zdála volná. Jenže Pardubice nedokázalo v úsilí zastavit nic. Teda nic… Pouze červeně natřená horní tyč branky u jižní tribuny.