Každá hokejová sezona nabídne několik velkých příběhů. Deník vybral pár z nich, kterými při play off žila pardubická kabina.

Příběh první: Benákovo čekání na gól
Stát se taková věc v Americe, filmaři hází na stůl balíky bankovek, aby na velkou story koupili práva. Václav Benák se celou sezonu ne a ne trefit.
Pravda, přesilovek si moc nezahrál, ale od beka, který ve dvou sezonách po sobě udělal 24 bodů, se nějaký gól očekával.
Novináři mu jeho nulu  často předhazovali. Za řeči „Tak co Václave, už dnes?" by nejradši vraždil pohledem.
Jeho chvíle přišla ve finále. V zápase číslo šest byl zásah malého beka vítězný. Vstřelil zlatý gól. „Celou sezonu jsem to měl v hlavě, protože se mi nedařilo," přiznal s mistrovským doutníkem Benák.
V kabině do něho kvůli chabé produktivitě nikdo nešil. „Tam ne, spoluhráči na mě byli hodní, ale novináři mi to opakovali. Jsem rád, že jsem to prolomil, ten pocit si užívám," vychutnával si šťastný konec.

Příběh  druhý: Sičákovy emoce
K hokeji patří obří emoce, můžete si díky němu vydělat slušné peníze.
Ale pořád je to jenom hra, nic víc. Během jednoho play off se toho v rodině obránce Vladimíra Sičáka událo tolik, že hokejová kariéra je proti tomu houby.
Před finále mu zemřel otec.
Jeho finská manželka, se kterou mají dům v Českých Budějovicích, porodila dceru.
Větší houpačku život asi ani nabídnout nedovede. „Zlato posílám tatínkovi, byl to veliký hokejový fanoušek," vyprávěl Sičák v kabině s medailí na krku.
Moc ho mrzelo, že se otec nemohl radovat s ním: „Jsem moc rád, že se nám to povedlo a přivezli jsme mistrovský pohár do Pardubic. Tatínek se toho bohužel nedožil, určitě by měl velikou radost."

Příběh třetí: zákulisní boj GM
Téma semifinále s Libercem? Tygr urvaný ze řetězu – Jaroslav Kudrna.
Hokejista, jenž v Pardubicích strávil devět podařených sezon,  požíral svůj bývalý tým zaživa. V prvním utkání vstřelil hattrick, podepsal se pod výhru v utkání číslo tři.
Pardubice si s ním nevěděly rady. Kudrna je štval góly, nahrávkami, provokacemi, během hry shodil masku Salfickému. Byl pro ně nepřítelem číslo jedna. Pak přišel fatální okamžik. Kudrna ve čtvrtém zápase atakoval Buchteleho. Vyloučen nebyl, přesto v sérii dohrál.
Pardubický generální manažer Zbyněk Kusý dal podnět disciplinární komisi k prošetření zákroku.
A ta rozhodla: dva zápasy stop. Tygři bez rabiáta v sestavě tápali a vypadli. Klíčový muž pak postával vedle střídačky s nápisem na kšiltovce: Jsem nevinnej.

Příběh čtvrtý: terapeut Salfický
Za dveřmi jednoho vítkovického hotelu poblíž ČEZ Arény se odehrála možná klíčová scénka v cestě za titulem.
Pardubice nezvládly třetí zápas s Vítkovicemi, když deset vteřin před koncem inkasoval Martin Růžička hloupý gól od Húževky na 2:2, načež padly v penaltách.
Gólman byl mimo, v hluboké depresi ze sebe těžko páčil slova.
Na pokoji s parťákem Dušanem Salfickým však přišel na jiné myšlenky. Mazák, který si prošel v kariéře těžkými chvílemi, ho dostal ze světa trýznění. Vyhnal mu z hlavy chmury. Od té chvíle „Růžův" výkon v brankovišti rostl.
„Zrovna dávali PGA Tour, tak jsme koukali na golf," říkal Salfický. „O hokeji nepadlo ani slovo," usmíval se.
Věříte mu? Pravý obsah debaty zůstane navždy zamknut v malém pokoji čtyřhvězdičkového hotelu.