Dva zápasy po dvou týdnech, dvakrát stejný výsledek a vlastně i průběh hry: od druhé třetiny jasná pardubická dominance!

„Pojišťováci" Slavii v úterý rozstříleli na maděru. Přitom se zdálo, že ta je po dvou výhrách z nejhoršího venku a trenéři zvedali varovný prst, že to taková pohoda nebude.
Byla.

Zazářili „Tyborovci" i první pětka s dělostřelcem Sýkorou. Obě formace sešívaným nasázely po třech brankách.
„Po domácím selhání proti Boleslavi jsme to potřebovali," odfrkl si Radoslav Tybor, autor dvou branek, k nimž přidal ještě jednu asistenci.
Mohl mít klidně hattrick, ale Jan Kolář mu vystavil stopku.

„Jel jsem sám na bránu, ale pak přišla sekera a puk mi odjel. Trestné střílení to být mohlo," poznamenal slovenský šikula. Rozhodčí ale byli jiného názoru…

Sám góly už potřeboval jako sůl. V předešlých deseti zápasech se trefil jen jednou. Na jeho poměry bídné číslo. Do šancí se dostával, ale měl často i pech, třeba proti Mladé Boleslavi dvakrát trefil tyč.

Rozjezd měly Pardubice proti Slavii pomalejší, na velkou kanonádu to zprvu moc nevypadalo. „O přestávce jsme si řekli, že kdybychom prohrávali, tak se nemůže nikdo divit. Naštěstí nás podržel brankář," hlesl Tybor.
Stejně v hodnocení mluvil i hlavní kouč Miloš Říha: „V první třetině tam bylo opravdu hodně chyb, ale domácí je nevyužili. Pak jsme proměnili přesilovky, zklidnili se a zápas dohráli v naprostém klidu."

A co bude dál? „Naše meta je první šestka a přímý postup do čtvrtfinále, ale zatím je ještě pořád brzy o tom přemýšlet, ve hře je pořád ještě hodně bodů," říká Radoslav Tybor a přidává: „Musíme se soustředit vždy na ten nejbližší zápas." Tím bude páteční derby s Hradcem.