Brankář Dušan Salfický je na začátku sezony ve famózní formě.
Dělovka Petra Sýkory pořád funguje.

A hlavně, hra nestojí jenom na něm, góly dávají i ostatní.
To jsou hlavní postřehy z úvodního vystoupení Pardubic v European Trophy. Pod Alpami porazily úřadujícího švýcarského šampiona Bern 3:0.
Soupeř Východočechů před duelem hlásil, že jeho cíl je Berlín. Dělá si čáku na postup na finálový turnaj.
Jenže Pardubice mu ukázaly realitu: Nebudete to mít snadné!.

„Řekli jsme si před zápasem, že po nás dost půjdou. Skvěle nám zachytal brankář Dušan Salfický, hodně nám pomohly branky na pomezí první a druhé třetiny. Je to zastavilo v aktivitě a omezili nepříjemný forčeking," hodnotil utkání útočník Tomáš Zohorna.
Klíčové trefy ve 20. a 24. minutě nesly jeho autogram. Nejdřív přihrával Tomáši Noskovi, potom si svoje role prohodili.
„Křikli jsme si na sebe, nahrávka vyšla a zakončení naštěstí také," spokojeně se usmíval Zohorna.

V prostřední dvacetiminutovce svěřenci kouče Zdeňka Venery váleli. „Fakt nám to šlo. Krátce po druhém gólu přidal Petr Sýkora parádní bombou pod víko třetí gól a bylo to ještě lepší," užíval si pumelici pardubického kanonýra jeho spoluhráč Tomáš Zohorna.
Bern se sice s koncem zápasu snažil utahovat šrouby, jenže brankář Dušan Salfický se překonával. Byl fantastický! Při závěrečném náporu zlikvidoval i střelu veterána Martina Plüsse a hned ve svém prvním vystoupení v sezoně vychytal čisté konto.
Spolu s ním se radoval i početný kotel pardubických příznivců, kteří se vydali na tisícikilometrovou štreku směr Adelboden. „Klobouk dolů," vysekl jim poklonu Tomáš Zohorna. „Jeli zhruba dvanáct hodin kvůli jednomu našemu zápasu, skvěle fandili, byli slyšet a povzbuzovali nás. Bez nich by zápas neměl takovou atmosféru. Patří jim velký dík."