34. kolo Tipsport Extraligy

HC Dynamo Pardubice (1. místo, 66 b.) - HC Ridera Vítkovice (2. místo, 65 b.)
Úterý od 17:20, enteria arena

Úleva. Pardubičtí hokejisté nedopustili to, co v loňské sezoně a nezkazili si Silvestra… Na den i hodinu přesně hostili České Budějovice, které zdolali 4:1.

Pro připomenutí 30. prosince 2021 ostudně prohráli s Motorem 1:6. Nevědomky odpálili neúspěšnou sérii s tímto protivníkem, která vyvrcholila celkem hladkým vypadnutím ve čtvrtfinále play off. Navíc po debaklu a následné ostré výměně názorů s vedením ohlásil konec v Dynamu kapitán Jakub Nakládal. Ten současný neměl důvod po výhře něco negativního řešit. Přesto Patrik Poulíček odmítal, že po několikazápasovém střeleckém trápení šel jeho tým po rovné cestě…

„Na papíře i z našeho projevu se může zdát, že se jednalo o jednoznačný zápas. My jsme si ho však komplikovali neproměňováním šancí. Vypracovali jsme si jich hodně, ale stále se potýkáme s nepřesnou koncovkou. Tím pádem jsme nedokázali Budějovicím odskočit na vyšší brankový rozdíl. Nemohli jsme si dopřát klidnější třetí třetiny a soupeř byl prakticky až do konce ve hře o bodový zisk,“ vrací se Poulíček k poslednímu utkání roku 2022.

V této sezoně velí četě, kde se to hemží samou šarží. Vyšší než kapitán. Například jako major Radil, major Zohorna či podplukovník Kolář.

„Náš tým má tak zkušené a kvalitní hráče, že je jedno, kdo nosí céčko na hrudi. Spousta kluků si umí říct k zápasům i celkovému fungovaní to svoje. To jen svědčí o naší bezvadné partě,“ poodhaluje Patrik Poulíček.

Před Vánocemi už tak hvězdnou armádu posílila další „šajba“ jménem Lukáš Sedlák. Ve třech zápasech si připsal čtyři asistence, když na gól v novém dresu čeká.

„Lukáš podává skvělé výkony. Jsme strašně šťastní, že máme v týmu takového hráče. Je radost ho sledovat, jak pracuje i na tréninku. Profesionál každým coulem. Určitě nám pomůže v těch rozhodujících fázích sezony,“ má jasno pardubické číslo 44.

První špíl v roce 2023

První se druhým. Více už nemůže ve sportu být. V základní části hokejové extraligy ale kromě vítězství prakticky o nic jiného nejde.

„Nejsme úplně vtažení do toho, že v této fázi hrajeme o první místo. Čeká nás jen další zápas s dalším soupeřem. Musím dodat, že s výborným. Takže se na něj stoprocentně připravíme a pokusíme se odvést co nejlepší práci,“ říká Poulíček.