Elitní šestka se jim pomalu vzdaluje, zranil ostrostřelec Roman Červenka, slávistickou „stálici“ Davida Hrušku prodal kouč Vladimír Růžička do Chomutova a domácí hala ve Vysočanech často připomíná domácí prostředí hostů.

Fanoušci hostujícího mužstva převažovali v pražské O2 Areně i včera, kdy Slavia hostila Pardubice. „Alespoň tady není takové ticho,“ pronesl rozmrzele jeden ze slávistických fanoušků.

Trápící se Slavia nedokázala vyhrát ani tentokrát. V zápase 36. kola hokejové extraligy podlehla Pardubicím 1:2. “Je to špatné, hodně špatné,“ uznal už před zápasem kouč Růžička.

A po včerejšku je ještě hůř, i když v tabulce si Slavia nepohoršila. Jenže prohrála deváté z jedenácti posledních utkání a získala jen mizerných sedm bodů. „Nedokázali jsme se dostat přes střední pásmo,“ říkal později slávistický asistent Jiří Čelanský.

Ani další rošáda ve slávistické brance nepomohla. Po dvou nepřesvědčivých výkonech už nedostal příležitost veterán Hnilička a na jeho místo se vrátil Robert Slipčenko Ten v první třetině předvedl několik výborných zákroků, ale také dokázal „nahrát“ hostujícímu Jillsonovi a nebo mu vypadla z rukou Sýkorova střela. V obou případech při něm stálo štěstí. To ho opustilo teprve ve 20. minutě, kdy ho zpoza brány překonal Adam Pineault.

Na opačné straně ledu stála legenda Dominik Hašek. Po svém návratu po zranění měl pardubický gólman skvostnou bilanci: ve třech zápasech inkasoval jen tři branky, vždy jen jednu na zápas. “Cítím se skvěle, v poslední třetině jsem se musel zahřívat, abych nevystydnul,“ hodnotil.

Už v 10. minutě ho mohl překonat v oslabení Vondrka, jenže jeho střelu zastavila tyč.

Teprve ve 27. minutě uspěl naprostý benjamínek, 22letý Tomáš Svoboda, zpoza brány zasunul puk do brány.

Pro Svobodu, hráče 4. útoku, působícího na havlíčkobrodské farmě, to byl první letošní zápas v extralize. Za celou kariéru v ní sehrál teprve 13. utkání. A včera se poprvé radoval z gólu.

Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Svým sedmým gólem v sezoně ho změnil pardubický Tetkovský a jeho branka byla vítězná.„Chceme vozit body odkudkoliv,“ říkal pardubický asistent Jan Votruba.

Ze Slavie se teď vozí až příliš snadno….