Hokejisté Pardubic zabrali a zvládli duel na ledě pražské Slavie. Východočeši vyhráli nad beznadějně posledním celkem extraligové tabulky 6:1 a „sešívané" dokázali porazit i počtvrté v letošní sezoně.

Pardubice pod koučem Milošem Říhou st. vyválčily páté vítězství z osmi utkání. Z O2 areny si tříbodový zisk odvezli po dvou týdnech, před kterými zvítězily v dohrávce 16. dějství stejným výsledkem. Navíc jim jako tehdy k tomu pomohly i tři využité přesilovky.

Domácí slávisté si krátkou chvilku radosti užili na začátku zápasu. Obránce Pavel Kolařík jako desátý hráč v historii české nejvyšší soutěže nastoupil k jubilejnímu 1000. utkání a převzal pamětní dres.

Vzápětí však fanoušky pražského klubu zchladil Tomáš Zohorna, který už v 9. minutě tečoval ránu Petra Sýkory a dostal hosty do vedení. Pardubice si vytvořily menší tlak, ale v největší šanci Nahodil ani Tybor po ráně Benáka ani zblízka nedostali puk do branky.

Ve druhé třetině „pojišťováci" svůj náskok zvýšili. Do útočného pásma se vřítil Radoslav Tybor a dělovkou do horního rohu odčaroval kouzlo Dominika Furcha, který byl hlavním strůjcem výher slávistů v posledních utkáních s Olomoucí a Libercem. Naděje domácích následně oživil přesnou ránou Novák. Jenže v polovině zápasu Tomáš Marcinko bezchybně zakončil skvělou akci Čáslavy – 1:3. A ve 38. minutě přidal slávistům čtvrtý pohlavek Lukáš Nahodil, jenž zakončoval do prázdné branky. Luxusní palebnou pozici mu připravili Radil s Tyborem.

Ve třetí části se už v domácím brankovišti neobjevil Furch, nahradil ho expardubický gólman Adam Svoboda, který den před utkáním oslavil 37. narozeniny. Jenže i jemu kanonýři Tybor a Zohorna poslali gólovou navštívenku.

Slavia Praha – Pardubice 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Fakta – branky a nahrávky: 26. J. Novák (Bednář, Sklenář) – 9. T. Zohorna
(P. Sýkora, Gregorc), 25. Tybor (Radil, Kristan), 31. Marcinko (Čáslava, T. Zohorna), 38. Nahodil (Radil, Tybor), 51. Tybor (Nahodil, Radil), 57. T. Zohorna.
Rozhodčí: Horák, Hradil – Gerát, Hynek.
Vyloučení: 5:3.