Prvním soupeřem je Litvínov, na jehož stadionu začíná utkání 3. kola Tipsport extraligy dnes od 17.30 hodin.

Jak hned po minulém utkání uvedl trenér Ladislav Lubina, měl realizační tým o čem přemýšlet. „Všichni to viděli, že musíme zlepšit nasazení. Je to o nás, nejen o soupeři. Minulý víkend jsme to protivníkovi usnadnili,“ řekl Radek Bělohlav, asistent trenéra Pardubic.

A změny jsou nachystány i ve složení sestavy. S cílem oživit mužstvo. Na včerejším tréninku se s týmem chystali útočníci Matouš Kratochvil a Ondřej Matýs, kteří začali nový ročník v rámci hostování v Chance lize.

„Druhá věc je ta, že junioři mají nahuštěný program. Minulý týden toho absolvovali dost. K tomu jsme taky přihlíželi, ale důvod je opravdu sestavu okysličit a dát tomu impuls,“ uvedl Bělohlav.

Hráči Dynama se věnovali i hře v oslabení, naposledy totiž Energie skórovala v početní výhodě hned třikrát. „Našemu způsobu bránění jsme se samozřejmě věnovali. Šest z devíti inkasovaných branek padlo z předbrankového prostoru, čtyři z toho v oslabení. Chyby udělali i ti zkušení, proto jsme to museli rozebrat,“ dodal kouč.

Litvínov v sestavě s expardubickým obráncem Markem Trončinským zahájil sezonu výhrou nad Brnem (2:1), potom padl v Plzni (0:2). „Hráči Litvínova zápasy odmakali, umí se pohybovat v předbrankovém prostoru. Celý zápas mohou hrát na 0:0 a pak jsou schopni to rozhodnout v přesilovce,“ poznamenal Bělohlav.