Ten tlak se v závěru stupňoval, Pardubičtí si poslední třetinu zkomplikovali vyloučeními. Tři dvouminutové tresty ještě hosté přežili, ale v čase 57:10 byl vyloučen Rostislav Marosz za vysokou hůl na čtyři minuty. V této výhodě již Jihlava udeřila.

„Naděje na zisk tří bodů byla velká, jenže ve třetí třetině jsme měli výpadky v koncentraci a disciplíně. Dukla měla sérii přesilovek, ve kterých zápas otočila ve vlastní prospěch,“ konstatoval Pavel Marek, sportovní manažer Dynama.

Čísla z duelu Dukla – DynamoVyloučení: 6:11
Vyšší tresty: 0:2
Trestné minuty: 12:42
Využití: 3:0
Čas Dynama v oslabení celkem: 16 minut a 10 vteřin

Pardubice hrály ve třetí třetině téměř devět minut v oslabení. Zbytek trestu se navíc přenesl do prodloužení, v němž byl potom ještě vyloučen Vladislav Bojko.

„Nešikovné zákroky hokejkou, nějaké podražení, fauly v útočném pásmu. Bylo toho dost. Nemůžeme být takto vylučovaní,“ ohlížel se za duelem obránce Marek Trončinský.

Ve druhé třetině přitom mohli Východočeši přidat další góly, tři početní výhody ovšem nevyužili. „Měli jsme utéct na 3:1, pak by to bylo klidnější. Když potom hrajete poslední čtyři minuty v oslabení, které se navíc přenáší do prodloužení, tak je těžké se ubránit,“ uvedl Trončinský.

Hokejisty Dynama mrzel závěr duelu i z toho důvodu, že Jihlava rozhodně nepatří ve statistice přesilovek k premiantům. Procentuální využití přesilových her se u Dukly pohybuje lehce přes dvanáct procent, což je nejhorší číslo ze všech extraligových týmů. U Dynama svítí hodnota 15,12 procent.

„Dukla sehrála přesilovky dobře, ale měla i větší štěstí. Nemyslím si, že bychom sehráli úplně špatný zápas,“ dodal ještě nejproduktivnější obránce extraligy.

Dynamo bude o další body bojovat proti vedoucí Plzni, kterou hostí v pátek. V neděli pak míří do Brna.