I když na něho mířilo pouze patnáct střel, inkasoval DOMINIK HAŠEK tři góly. Jeho Pardubice podlehly na svém ledě Třinci 1:3 a ve čtvrtfinále prohrávají 0:1. „Nehráli jsme dobře. Dneska to byl z naší strany špatný zápas. Nikdo z nás nemůže být spokojený,“ měl jasno veterán v brance.

Často jste měli výrazný tlak, přesto vám první duel nevyšel. Proč?
Důvody jsou jasný. Soupeř přijel velmi dobře takticky připravený. Nepouštěl nás do mnoha šancí a naopak ty svoje využil. Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Do druhé jít za stavu 0:2 není nikdy dobré.

Hrál Třinec přesně to, co jste čekali?
Myslím, že jo. Čekali jsme, že budou vycházet z dobré defenzivy. Bylo důležité, kdo dá první gól a bohužel to byli oni. V první třetině moc šancí nebylo, ale oni jednu využili. Pak druhou, a ve stejném stylu pokračovali celý zápas. Obrana hrála před brankářem výborně. To byl klíč k jejich úspěchu.

Při třetí brance jste měl puk pod betonem, přesto ho stihl Balej propasírovat do branky. Jak k tomu došlo?
On objížděl branku, snažil se to zasunout. Mě zůstal puk pod betonem a i se mnou ho tam dorazil. Rozhodčí nepískal. Těžko říct. Když nepíská rozhodčí, tak hra pokračuje. To je naše chyba. Moje a obránce. V takovém případě musíme puk uklidit a nedat prostor k dorážce. K hokeji důraz patří. Na to se nemůžeme v žádném případě vymlouvat.

Vyčítal jste Balejův gól?
Člověk vždycky přemýšlí o každém gólu. Říkal jsem si, že jsem měl udržet nohu u tyčky, puk víc přidržet. V každém případě třetí branka mě mrzela. O dva góly to ještě šlo, dohánět tříbrankovou ztrátu je už hodně náročný a nám se to nepovedlo.

V poslední minutě první třetiny jste inkasoval dva slepené góly. Co to udělá s psychikou brankáře?
Především to byly nádherné góly. Ukázala se síla Třince, co dokáže. Že i z mála vytěží maximum. Od začátku se snaží postavit do role oustiderů. Ale my dobře víme, že hrajeme proti vynikajícímu mužstvu, který má skvělý útok. A když dokáže zlepšit obranu jako dneska, tak je fakt náročný je porazit.

Ve čtvrtfinále prohráváte 0:1. Bude druhý mnohem víc náročnější na psychiku?
Jestli chceme vyhrát, tak musíme hrát líp po všech stránkách. Dneska to byl z naší strany špatný zápas. Nevím, jestli někdo může spokojený. Určitě by dnešní výkon nestačil ani v dalším průběhu. Máme prostor pro zlepšení. Jinak víme, že nemáme moc šancí vyhrát ani druhý zápas.

Pardubice - Třinec 1:3

Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0

Muž zápasu: Ladislav Kohn

Branky a nahrávky: 38. Starý (Koukal, Kolář I.) – 20. Kohn (Bonk), 20. Kohn (Hrabal, Zíb), 26. Balej (Bonk, Tomas) Rozhodčí: Minář, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 0:0. Využití: 1:1. Diváci: 8838. Stav série: 0:1.

HC Eaton Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell – Kolář, Koukal, Starý – Pineault, Cetkovský, Somík – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Kousal, Rákos – Nahodil. Trenér: V. Sýkora.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Malec, Lojek, Hrabal, Zíb, Cartelli, Seman, Platil, Andersons – Martynek, Peterek, Květoň – Polanský, Růžička, Kohn – Balej, Bonk, Tomas – Pospíšil, Kanko, Polák. Trenér: Marek.

Problémy na úvod. Eaton selhal v koncovce

Hokejisté Pardubic nestačili ve vstupním duelu čtvrtfinálové série na třinecké Oceláře, dnes je v ČEZ Areně na programu druhý duel

Nejproduktivnější tým extraligy selhal v otevíracím duelu čtvrtfinále v koncovce. Z hromady šancí rezultovala jen jedna trefa. Ta nemohla za bojovníky z Třince stačit. První bod pro Oceláře zařídil dvěma góly Kohn a jistý gólman Hamerlík. Druhý díl série prvního kola play off je na programu dnes od 18.10 opět v pardubické ČEZ Areně.

Stačila jedna zlá minuta, dva údery Kohna a domácí odcházely do kabin ve špatné náladě. Nejproduktivnější muž Ocelářů řádil v poslední minutě první třetiny, kdy během padesáti vteřin dvakrát překonal Haška. První branku mu připravil od zadního mantinelu Bonk, podruhé Kohn vložil hůl do střílené přihrávky Hrabala a přidal druhý gól.

„Do té doby jsme nehráli špatně, ale přišla ztráta koncentrace a dva góly během pár vteřin. To se nám nesmí v play off stávat,“ kroutil hlavou pardubický útočník Jan Starý.

Ve 26. minutě se Třinec opájel už z třígólového náskoku. Haškovi se puk zasekl pod betonem, do kterého plácl Balej a kotouč zmizel za čárou. Od té chvíle se hrálo jen na jedné straně kluziště. Pardubice vyvinuly obrovský tlak, ale góly nepřicházely. Šance však ano. V přesilové hře mířili takřka do prázdné klece Nakládal s Kolářem, pak trefil znovu Kolář břevno. Až ve 38. minutě ČEZ Arena bouřila. Klasickou přesilovkou souhru formace KKS zakončil střelou do prázdné branky Starý.

Eaton se hnal za vyrovnáním. Znovu si vytvářel velké příležitosti, ale to zakončení… Darmo mluvit. Třinec si už i díky obrovské bojovnosti první bod ve čtvrtfinále nenechal vzít.

Pardubice - Třinec 1:3 (hlasy trenérů)

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): "Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si převahu, ale bez gólového efektu. Nejdůležitějším momentem byl závěr první třetiny, kdy jsme dostali dva góly. Zvlášť ten druhý byl i dílem nekoncentrovanosti. Prohrávat 0:2 brankami do šatny je velká rána. Ve druhé třetině jsme začali hrát víc agresivně, opět jsme měli převahu, ale zápas rozhodla před oběma brankami, kde jsme dvakrát nedokázali pokrýt hráče na hraně brankoviště. Naopak my z toho prostoru jsme se nedokázali prosadit.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „bylo to neskutečně těžké utkání. Ze začátku jsme měli štěstí. Rozhodují byla třetí třetina, kdy jsme čekali obrovský nápor Pardubic, který opravdu přišel, ale my jsme ho dokázali nějakým způsobem zvládnout. Utkání jsme pak už udrželi.“