„Kluci dřeli, dvakrát ubránili oslabení ve třech. Zápas jsme zvládli dobře takticky, navázali jsme na výkon proti Chomutovu z pohledu obranné hry, výkonu gólmana a hlavně nasazení. Jenom hloupostí a hrubou individuální chybou, kdy hráč není schopen vyhodit puk pod kontrolou, jsme ztratili jasné tři body,“ těžko se trenér Miloš Holaň vyrovnával se závěrem.

„Chyběl jen kousek. Kluci už byli dlouho na ledě, asi nestihli vystřídat. Nakupily se šance Boleslavi, gólman neviděl, padlo to tam,“ popisoval Marek Trončinský, neproduktivnější obránce Pardubic.

Oba týmy měly během utkání řadu šancí (poměr střel na branku 47:36). Pardubičtí mohli rozhodnout ještě během prodloužení. „Měli jsme dvě velké šance, ale nevyužili jsme je a z protiútoku inkasovali,“ doplnil kouč Holaň.

„Škoda, měli jsme to na konci urvat. Každému týmu se někdy stane, že dostane gól takto ke konci. Stalo se nám to teď, snad se to nebude opakovat,“ vrátil se ještě Trončinský k momentu ze třetí třetiny.

Extraligu čeká reprezentační pauza, další zápas odehrají Pardubice až 20. prosince na ledě Vítkovic. „Potrénujeme, odpočineme a budeme makat až do konce,“ řekl Trončinský.