Třinci jste na domácím ledě vstřelili čtyři branky, ale pět jich inkasovali. Předtím v Budějovicích dokonce šest. Proč tolik?

Momentálně na to nemám odpověď. Dostáváme laciné góly. Z přemíry snahy vytváříme v obraně situace, které jsme snad nikdy nedělali. Nestává se nám to ani v tréninku. Při zápase to chce pak každý zachránit a nejsme na těch místech, kde bychom měli být.

Nevstupujete před domácí publikum zbytečně přemotivovaní?

To ne. Každý zápas je pro nás motivací sám o sobě. To není o tom, že bychom proti Třinci byli přehnaně nahecovaní. Jdeme do zápasů s tím, že chceme vyhrát a pak vytváříme věci, které jsme nikdy nedělali. S Třincem nám to dozadu vůbec nešlo.

Oceláře jste jednoznačně přestříleli, přesto jste neurvali ani bod. Byla to lekce z efektivity?

Samozřejmě. Třinci všechno vycházelo, dal góly v přesilovce, hráči si dokázali vyhovět a podrželi puk… (zarazí se) Nemůžu se vyjadřovat k rozhodčím. Ale má to taky svůj vliv. Když domácí mančaft vidí, že jde ještě proti tomuhle… Není to jednoduché. To nás všechno sráží. Jsme v situaci, kdy nás i malé věci stojí strašně moc sil. Jsme holt ve srabu.

Utkání bylo rozkouskované častými vyloučeními. To se asi nehraje příliš dobře, že?

Je pravda, že se vedly časté diskuse s rozhodčím, ale to nás nemůže rozhodit a ovlivnit náš výkon. Těžko hledám slova. Tohle jsou zápasy, které musíme vyhrávat. I když třeba o gól. Není jiná cesta. Nemůžeme čekat, že všechno vyhrajeme 7:0.

Je hodně složité už poněkolikáté v sezoně zvednout hlavu nahoru?

Je to prostě jak na houpačce. Dvakrát vyhrajeme, pak zase dvakrát rupneme. Trochu je to už i o psychice. Když si říkáme, že se pomalu drápeme nahoru, tak přijde opět taková rána. Žádný z týmů nepřijede do Pardubic odevzdat body. Nikdo s námi nesoucítí, těm klukům je to úplně jedno. Ale my tohle musíme překousnout. Možná to bude trvat déle, než jsme si mysleli.

Myslíte si, že je to právě naopak? Že proti Pardubicím se každý ještě více vybičuje?

Samozřejmě. Hrál jsem i v jiných mužstvech a proti Pardubicím se každý víc vyhecuje. A je jedno, jestli jsme dvanáctí nebo první. Od nás jsou to pokaždé hrozně cenné body.