Oba početné kotle fanoušků hnaly hlasivkami svůj tým k vítězství, když v tu chvíli ten brněnský zmlknul. Radovan Somík právě zakončil svoji krásnou akci. Ranou do šibenice vyhnal všechny pavouky z Hoviho klece a pro Pardubice zařídil rozhodující gól v emotivní řeži s Kometou Brno.

V úterý se může slovenský borec předvést znovu. Eaton hraje předsilvestrovský mač na Slavii (18.15).

Rado, co říct k akci, která celý zápas rozhodla?
Na červené čáře zachytil Kočka (Kočí) puk a poslal mi ho okolo hráče. Obránce nevěděl, jestli má vyrazit proti mně nebo někomu jinému. Otevřel se mi prostor, tak jsem vyrazil do středu a pustil to na bránu.

A byl z toho krásný gól.
(usmívá se) Vyšlo to super. Asi na sto procent.

Souhlasíte s tím, že jste získali důležité tři body? Přece jen se Kometa výrazně zvedla.
Určitě. Vyhráli dva zápasy se silnými soupeři (Slavia, Vítkovice). Je to úplně jiné mužstvo než na začátku sezony. Hrají výborně. Mají vyrovnané všechny útoky a podle toho i zápas vypadal. Šance byly na obou stranách. Jsem rád, že jsem body vydřeli my.

Podruhé v sezoně byla ČEZ Arena vyprodaná. Jsou to jiné zápasy před takovou kulisou?
Jednoznačně. Atmosféře pomohlo i to, že tady bylo mnoho fanoušků Komety. Byl to takový souboj fanklubů. Navzájem se překřikovaly, o to lepší se hrálo.

Upřímně. Čekali jste, že to bude s Kometou až tak složité?
Čekal jsem to. Jak říkám, uhrála body se Slavií i s Vítkovicemi. Myslím, že bude bodovat a v tabulce půjde nahoru.

Je fakt, že pohled na současné Brno je jiný než třeba před dvěma měsíci. Kde pozorujete nejvýraznější proměnu?
Zvedají se psychicky. Velmi jim pomohlo, že tam přišel Divoch (Divíšek), který jim udělal druhou lajnu. V první mají Jirku Dopitu. To je velmi důležité. Dobře se posílili.

V první třetině jste měli plno šancí, ale jedinou branku jste dali z náhodné střely. Nelitovali jste, že nevedete výrazněji?
Mrzí každá neproměněná šance. Je pravda, že se nám to mohlo vymstít. Naštěstí to dopadlo dobře.

V úterý vás čeká zápas na Slavii. Co říkáte výsledku 0:6 s Vítkovicemi?
Na to se nemůžeme dívat. To není vůbec směrodatné. Náš zápas na Slavii bude úplně jiný. Doma je velice silná. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek.

V O2 Aréně přijde na zápasy Slavie s Pardubicemi vždy hodně lidí. Kulisa je vynikající, většinou se hraje i parádní hokej. Těšíte se do Prahy?
Jasně. Na Slavii jezdí od nás nejvíce fanoušků. Počítám, že jich tam bude okolo tisícovky. Možná i víc. Předpokládám podobnou atmosféru jako dnes. Fankluby se zase budou snažit ukázat, že jsou v hledišti. Bude se hrát dobře.