Sparta školila v přesilovkách

Pardubice - Hokejová extraliga: Pardubice prohrály doma potřetí za sebou. Výsledková bída trvá dál

25.11.2012 2

Z utkání Pardubice – Sparta.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Žádné brněnské nakopnutí se nekonalo, Pardubice páteční výhra na ledě Komety nenastartovala.

Sparta dokázala Trličíkovu družinu přetlačit ve druhých dvou třetinách. Dvakrát se prosadila v přesilovce, jednou v oslabení. Nakonec vyhrála 4:2 a veze se na vlně euforie.  Z posledního místa stoupá nahoru.
Zato pardubické zlepšení ne a ne přijít. „Pojišťováci" doma prohráli potřetí za sebou.

Nástup měli přitom parádní. V posledních zápasech skvělou sparťanskou jedničku Michala Neuvirtha překonali už ve 2. minutě.
Na rychlou střelu Jana Buchteleho do víka neměl dvacetiletý gólman Washingtonu nárok. Na domácí straně pak řádila celá Kousalova lajna, do které po zranění konečně naskočil i uzdravený Lukáš Radil.
Jenže další góly nepřišly. Za Neuvirthem neskončil ani Bartekův nájezd, střelu mezi nohy sparťanský brankář přečetl. Stejně si na druhé straně vylámal na Salfickém zuby Tenkrát.
Domácí aktivita skončila s nástupem druhé části. Neuvirth si mohl v klidu dojít k automatu na kávu. Při čtyřech střelách za dvacet minut se musel nudit. Vrcholem pardubického zmaru byly dvě bídné přesilovky.
Pětiminutovou početní výhodu za Fosterův ostrý nájezd do Benáka domácí tým spíš prokličkoval ve středním pásmu, než že by se mu dařilo páchat neplechu v útočné třetině. Následná klasická přesilovka dodala trápení korunu.

Mizernou souhru první pětky využil Ivan Rachůnek, který si na pravém kruhu srovnal puk a propálil Salfického.
Smrtící úder zasadil Pardubicím 3,7 vteřiny před sirénou.
Procitnutí úřadujícího mistra se nekonalo.

Naopak Sparta dál pokračovala v přesilovkovém školení. Ve 47. minutě dostal puk z těžkého úhlu do branky Jaroslav Hlinka a hosté vedli 3:1.
Pardubice se sice ještě několikrát dokázaly procpat před Neuvirtha, jenže na něj nevyzráli ani Hemský s Kousalem.

Domácí tým si porážku „vyžral" až do dna. Čtvrtou ránu mu zasadil Petr Ton, který ukázal, že i v devětatřiceti ho dovede vychytat málokdo. V pohodě ujel obraně a zápěstím prostřelil Salfického. Semorádovo snížení na 2:4 už nic neřešilo.

Hvězda zápasu

Brankář Sparty Praha MICHAL NEU-VIRTH (inkasoval 2 góly ze 33 střel).   Především v první třetině Spartu podržel při několika závarech, pak famózně vychytal Kousala a dvakrát Barteka.

Moment zápasu

PŘESILOVKA = BÍDA. Hru v početní převaze Pardubice totálně nezvládaly. V pětiminutové výhodě po faulu Fostera na Benáka se nedostaly k pořádné šanci, klíčovou branku vstřelil Rachůnek v oslabení…

Pardubice –  Sparta 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Fakta – branky a nahrávky:  2. Buchtele (Zohorna), 59. Semorád (Drtina, Henský) – 30. Pacovský (Ton, Vallin), 40. I. Rachůnek (Broš), 47. Hlinka (Přibyl, Ton), 55. Ton (Pacovský, Hlinka).
Rozhodčí: Souček, Turčan – Kis, Rozlílek.
Vyloučení: 6:5, navíc Foster 5 minut plus do konce utkání.
Využití: 0:2.
Oslabení: 0:1.
Diváci: 9163.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nosek, Cetkovský – Šagát. Trenér: Trličík.
HC Sparta Praha:  Neuvirth – Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Kočí, Vallin – Hovorka, Broš, Tenkrát – Ton, Hlinka, Pacovský – Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek – S. Treille, Foster, Bahenský – Jánský. Trenér: Jandač.

Autor: Pavel Ryšavý

25.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Martin Kolovratník.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Děti, rodiče a učitelky se sešli na Kloboukovém bále

Pardubice - Mateřská škola nábřeží Závodu míru v Pardubicích připravila první akci v letošním roce, na které se setkali rodiče, děti a zaměstnanci školky.