Zkusili to „nepardubicky" brutálně zezadu, od podlahy, hodně jednoduše, ale stejně na nic. Extrémní houževnatost ano, odměny ne. „Pojišťováci" prohráli popáté v řadě. Sparťanské ofenzivní dominanci Pardubice čelily poměrně dlouho, dokonce se dostaly i do vedení, ale zlomil je v 55. minutě důrazný bek Mikuš, který doklepl puk za Kristana.

Sparta měla v zápase vlastně jen jedno slabší období, kdy se dostala pod vytrvalejší tlak. Na začátku druhé třetiny zamotali domácí borce v jejich obranné třetině „Tyborovci", Radil po několika protisměrných kličkách u mantinelu nahrál před branku, kde se zjevili Tybor s Nahodilem, ale ani jeden puk za Novotného neprocpal.

Jinak to byl soubor s velkým „eskem" na hrudi, kdo tlačil na pilu. Střely? 41:17. Hodně brutální rozdíl! Kristan v pardubické brance vytáhl pár parádních zákroků, třeba když ve 40. minutě na poslední chvíli hrábl do Přibylova blafáku a domácí útočník pálil s jeho tečí nad. Hlinka s Ďalogou navíc trefovali tyče…

Pardubice, když už se podívaly dopředu, tak leda v pečlivém zajištění, žádná divočina. Moc dobře si byly vědomy drtivé síly sparťanského útoku.

Soka zaskočily v 10. minutě. Přežily úvodní tlak a udeřily. Gregorc se nenápadně uvolnil u hrazení, našel před brankou Marcinka, jehož střela do protipohybu byla gólová. Hubený náskok pak Pardubičtí drželi zuby, nehty až téměř do půlky zápasu, kdy Kristanova kouzla prolomil při přesilovce Buchtele.

V poslední části si svěřenci Miloše Říhy připadali jako v papiňáku. Na branku poprvé vypálili až po deseti minutách a sparťanský tlak korunoval před brankou volný Mikuš. Zohorna mohl vyrovnat, jenže dvě minuty před koncem mu sebral gól brankář Novotný.

Sparta Praha – Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky: 26. Buchtele (Přibyl, Polášek), 55. Mikuš (Forman) – 10. Marcinko (Gregorc, Semorád).
Rozhodčí: Hradil, Šír – Jelínek, Pešek.
Vyloučení: 5:5.