Snažit se z hráčů dostat maximum,“ říká Pavel Marek, sportovní manažer Pardubic, který je přímo u týmu při zápasech i na trénincích. Klub si stáhl mladého útočníka Ondřeje Machalu, o případných příchodech se stále jedná.

Poslední dva zápasy jste hráli konečně po dlouhé době doma, ale dvakrát těsně prohráli. Viděl jste hlavní problém v nízké produktivitě?
Dali jsme v jednom zápase dva góly, ve druhém jen jeden. Produktivita nám samozřejmě chybí. V domácích zápasech bychom potřebovali dávat více gólů. Tolik branek jsme nedostali, ale musíme jich více střílet.

Jak se dá na koncovce zapracovat a produktivitu vylepšit?
Musí se více trénovat střelba, to je jasné. Chodit do brány, clonit gólmanovi, zapojit obránce, aby více spolupracovali s útočníky. Ve hře pět na pět se dnes góly dávají velice těžko. Největší šance je v přesilovkách, tam to musí vzít hráči na sebe, aby se prosadili.

Plánujete další změny ve složení útoků nebo povolat někoho z první ligy?
Aktuální změnou je to, že jsme povolali Ondru Machalu. Sestava se jinak na jednotlivé zápasy mění. Čekáme, že to přinese kýžený efekt.

Útočník Ondřej Machala má z pěti zápasů za Frýdek-Místek bilanci 3+4. Jak se vám zamlouvaly jeho výkony v první lize?
Přímo jsme ho viděli i ve středu na Slavii. Líbil se nám, a proto je tady. Když jsme ho přivedli, chceme ho dát do hry.

Jak je složité v těchto dnech najít střelce, pokud byste chtěli tým posílit?
Máme nabídky na různé hráče, ale musí se to důkladně zvážit a hráče si prověřit. Úplně ideální je, abychom tady toho hokejistu měli na chvíli na zkoušku, viděli ho na vlastní oči a nebrali zajíce v pytli. Musí to být jistota.

Aktuálně o někom jednáte, případně jsou ve hře nějaké hráčské výměny?
Jednání samozřejmě probíhají, ale konkrétní nemůžu být. Dokud něco nedopadne, tak to nechceme prezentovat.

Z hráčů, kteří přišli z Omsku, nastupoval jen Ilja Děrvuk. Jak to vypadá s ostatními ruskými hokejisty?
Je to těžké, máme povolený počet cizinců. Více jich do zápasu použít nemůžeme, tak se snažíme vybírat ty hráče, kteří mají momentálně nejlepší výkonnost.

V posledních zápasech nenastupoval obránce Vojtěch Budík, na tréninku nyní nechyběl. Jaká je jeho aktuální pozice?
Určitě bychom chtěli Vojtu využívat více. Přípravu měl výbornou, pak přišla nemoc a postupně se z toho dostával. Budeme rádi, když ho budeme moci nasazovat více. Pořád v něm vidíme budoucnost.

Dnes vás čeká zápas na ledě posledního Chomutova. Jak se na něj připravujete, jak k němu přistupujete?
Chystáme se na něj celý týden. Atmosféra v týmu je napjatá a všichni si uvědomují, jak je to důležitý zápas. S tím tam jedeme.

Po výměně trenéra jste jeli na zápas do Hradce Králové, kde Dynamo vyhrálo. Dá se to porovnat s důležitostí pátečního zápasu?
Musíme dát góly, v Hradci se nám to povedlo. Na jeden gól se těžko vyhrává.

Očima kouče
Břetislav Kopřiva, hlavní trenér Pardubic: „Hlavně pilujeme přesilovky, které jsou zatím naší slabinou v rozhodujících momentech. V minulém utkání jsme sice jednu proměnili, ale stále to je málo, když se nám nedaří skórovat ve hře pět na pět. Nejvíce se tedy věnujeme přesilovým hrám, dále jsme se zaměřili na hru ve středním pásmu. Chomutov se v posledních zápasech evidentně zlepšil. Piráti jsou v tabulce pod námi a chceme-li stoupat, tak musíme i venku vyhrávat.“