Ne, že by se pod poraženým hned v pátek večer rozevřel kráter a on po zápase zapadl do zatuchlého suterénu s názvem play out.

Ale kdo selže, bude k němu mít výrazně blíž. Pardubice čeká (17.20) v Litvínově další boj o naději.

Třetí od konce hraje na hřišti předposledního. Jde o moc. „Důležitost tohoto zápasu samozřejmě vnímáme. Víme, že tohle je klíčové utkání. Každý hráč musí být koncentrovaný na 100 procent, jedině tak máme šanci na úspěch," říká trenér Pardubic Richard Král.

Na led s jeho týmem šel v uplynulém týdnu i generální manažer Pavel Rohlík. To kdyby náhodou někomu nedocházelo, co je ve hře…

Litvínov má aktuálně lepší formu než Dynamo. Doma je navíc silný, porazil tam Spartu i Třinec. Naposledy přivezl dva body z Chomutova. „A nemusely být jenom dva, vedli jsme tam 2:0," mrzelo asistenta Jiřího Šlégra.
Úřadující mistr vyhrál tři z posledních čtyř zápasů. Bilance Pardubic je zrcadlově opačná, o dost temnější…

„Snažili jsme se teď hodně pracovat na přesilovkách, které nám v poslední době nejdou," prozradil Král.

Velkým mínusem je, že marodka se v jeho táboře nelepší. Fit stále ještě není David Tomášek, který přijel zraněný z mistrovství světa do 20 let a k dispozici má tak Richard Král jenom kompletní tři útoky. „Pokud se situace nějak zásadně nezmění, David ještě teď nebude," mrzí trenéra. Jestli nesáhne do juniorky, opět může ve čtvrté formaci nastupovat obránce. Minule s Libercem to odskákal Jan Ščotka.

Litvínov se pomalu vyšplhal z posledního místa a jeho hlavní zbraní je momentálně defenziva. Šestkrát po sobě nedostal víc jak dva góly. „Tohle mají zmáknuté už od minulé sezony, dozadu hrát umí. My budeme chtít také hrát dobře z defenzivy a v pátek uspěje asi ten, kdo bude preciznější ve svém pásmu, střelecké dostihy to asi nebudou," tuší Král, že je potřeba se nachystat na zákopovou válku.

Nutnost získat body Pardubicím velí i zpráva, co přijde od neděle. Ve třech dalších zápasech bude Dynamo totálním outsiderem: nejdřív doma Sparta, pak výlet do Brna a nakonec derby s Hradcem. V příštích kolech budou body viset mnohem výš než v Litvínově. Po derby začne poslední čtvrtina, sprint o co největší únik od posledních dvou míst ale právě odstartoval. Tři, dva, jedna…

LITVÍNOVSKÉ SLABINYBrankář: Je jedno, jestli v bráně nastoupí Janus, nebo Petrásek, o obou platí to samé. Ani jeden nechytá tak, že by šlo o vyložený propadák, ale do pardubického Maxwella mají daleko, neumí být totální oporou, neprostupnou zdí.
Góly: Na ně se Litvínov nadře víc, než bývalo zdrávo. Že jsou na tom Pardubice směrem dopředu hodně bídně? Tak úřadující mistr dal v sezoně ještě o 9 gólů méně.

LITVÍNOVSKÉ SILNÉ STRÁNKYNo name útok: Po zranění stále nehrají Hübl s Jánským a minule v prvním útoku nastupoval třeba Vantuch, který se nechytl v Hradci. Vždycky ale vyskočí někdo, kdo se trefí. Vzpomeňte, co třeba v Pardubicích předvedl „nególový" Piroš. Přesně mířil hned dvakrát.
Přesilovka: Celkově patří mezi nejhorší v extralize. Ale zvedá se, Chomutovu dal Litvínov dvě rány v početní výhodě.