VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Další posila do defenzivy! Pardubice znovu lovily na Slovensku. Obránce MARTIN ŠTAJNOCH (24) odehrál tři poslední sezony v KHL za Slovan Bratislava a v úterý podepsal smlouvu s Dynamem. Slovenský tvrďák, který patří i do širšího kádru reprezentace, bude hrát extraligu. „Před nějakými třemi týdny jsem byl v kontaktu s trenérem Říhou. Jeho filozofie mě oslovila, takže se to mezi agentem a klubem dotáhlo do konce," vysvětluje, co ho přesvědčilo kývnout na nabídku z východu Čech.

Protihráči si s ním nejspíš docela užijí. Svaly na něm hrají tak, že by hned mohl jít na mistrovství světa v kulturistice. „Soubojům se nevyhýbám," jen se ušklíbne.

Je známá věc, že ve Slovanu Bratislava je hokejový život hodně složitý. Je nabídka z české extraligy vysvobozením?
Tak bych to neřekl. Jsem ale rád, že patřím teď Pardubicím, chtějí hrát ofenzivní hokej, který mi vyhovuje a snad to dovedu v sezoně potvrdit.

Bylo hodně těžké se ve Slovanu oprostit od myšlenek, že finanční situace klubu není dvakrát veselá a i přesto na ledě musíte vypustit duši?

Situace tam zrovna růžová nebyla, ale snažili jsme se každý zápas odehrát vždycky na sto procent, i když vím, že ne vždy to tak vypadalo. Faktorů, proč nám sezona nevyšla, bylo víc. Zranili se nám i klíčový hráči, třeba brankář Bäcklund, chytli jsme špatnou šňůru a bylo těžké se z toho už vyhrabat.

Celý rozhovor s Martinem Štajnochem najdete na straně 19 ve středečním vydání východočeských Deníků nebo také v elektronické verzi vydání novin.