Poslední utkání Memoriálu Zbyňka Kusého ovládli hokejisté Košic (5:3). Nejlepší útočník turnaje Marcel Haščák ve finále dvakrát překonal pardubického gólmana Jakuba Štěpánka. Ten si pro změnu odnesl cenu pro nejlepšího brankáře.

„Věděli jsme moc dobře, že má dobrou střelu, trefil to však pěkně. Ano, vše se dá chytit, ale tyhle byly opravdu kvalitní a bohužel jsem na ně nedosáhl,“ vrátil se Štěpánek ke klíčovým trefám slovenského týmu.

Pardubičtí ve finále soupeři podlehli a stejně jako v úvodním ročníku turnaje brali konečné druhé místo. „Chytám první zápasy v novém působišti, cítil jsem se v obou duelech celkem dobře. Na druhou stranu jsem spíše chtěl vyhrát ten velký pohár pro celý tým,“ zdůraznil Štěpánek, čemu by dal přednost před individuální cenou.

Nový brankář Pardubic už na Memoriálu Zbyňka Kusého chytal před rokem, kdy hájil barvy Slovanu Bratislava. Letos nastoupil ve dvou zápasech za Dynamo.

„Letos jsme hráli trošku jiným systémem ve skupinách. Přijely kvalitní týmy z různých soutěží, bylo to takové pestré, ne tak monotónní jako v extralize po celý rok. Je fajn, že jsme se mohli potkat s jinými týmy i z jiných lig,“ řekl mistr světa z roku 2010.

Pro většinu týmu šlo o první zápasy před novým ročníkem. „Ještě jsme se nepustili do velkých taktických věcí, někdy to bylo i takové surové, co se týče hry v přesilovkách a v oslabeních. Věřím, že od příštího týdne na tom zapracujeme,“ uzavřel Štěpánek.

Turnaj? Trénovali jsme stále naplno

Finále Memoriálu Zbyňka Kusého? Od druhé třetiny pardubičtí hokejisté ztráceli, ale v závěru ještě zápas dokázali zdramatizovat. Přesto padli 3:5. „Košice byly lepší v pohybu a v důrazu, to byly dvě nejpodstatnější věci,“ řekl pardubický trenér Ladislav Lubina. „V pátek už na nás dopadla i tréninková únava. Musím říct, že jsme nepodřizovali tréninkový program naší účasti na turnaji, neustále jsme trénovali naplno. Proto jsem rád, že jsme dokázali bojovat až do konce, ve třetí třetině jsme se zlepšili a vydali ze všech sil,“ dodal kouč.

Turnajem skončila další fáze přípravy. „Ve třech utkáních jsme chtěli vyzkoušet hráče na try outu a hokejisty, které jsme stáhli v závěru minulé sezony z juniorky nebo jiných prvoligových týmů. Chtěli jsme zjistit, zda s nimi můžeme počítat do základní sestavy pro sezonu. V neposlední řadě jsme chtěli hlavně v duelu s Košicemi poznat, jak se budou hráči jevit v únavě. Vše jsme si mohli po turnaji vyhodnotit,“ uvedl Lubina s tím, že nyní dojde ke zúžení kádru. V tomto týdnu už bude tým trénovat v jiném počtu, v pátek Dynamo přivítá v přípravném utkání Zvolen.