Byl jako zvíře, které má zabodnuté kopí v krku. Krvácí, ale pořád žije. A pořádně zuří.

Obráncem hokejového Liberce Davidem Štichem cloumal na konci semifinálového duelu v Pardubicích vztek.
Jeho tým prohrával 1:8, na „pojišťováky“ neměl.

Svalnatý kolos se chtěl rvát, ale nebylo s kým. Rákos neměl zájem.
„Vůbec netuším, co ho rozčílilo,“ nevinně vykládal po utkání Daniel Rákos.
Liberecký bek se na něho chtěl vrhnout už v polovině poslední části. Hokejku sevřel pevně obouruč a valchoval záda domácího útočníka. Pak si za ním dojel ze střídačky. „Před brankou mi dal dva nebo tři krosčeky a spadl jsem. To ho asi naštvalo. Dostal jsem do ledvin. Opakovaně,“ líčil Rákos.

„Jestli se na někoho vrhneš, tak končíš a příští zápas si nezahraješ,“ varoval Šticha po prvním incidentu sudí Šindler.
Čtyři sekundy před koncem bouchly ve vousatém obrovi saze. Běsnil, hledal parťáka pro bitku a natrefil znovu na Rákose. „Asi mu přeskočilo, měl jsem trochu strach,“ přiznal pardubický drzoun.
„Předpokládali jsme to. Hráče jsme o druhé přestávce upozorňovali, že k něčemu může dojít,“ prozradil pardubický asistent Ladislav Lubina.

Rákos prý doteď netuší, co Šticha tak vydráždilo. „Přísahám, že jsem mu neřekl ani slovo,“ dušoval se jinak vyhlášený mluvka, který obyčejně na ledě nezavře pusu.

Rákos jel k brankáři Růžičkovi s rukama nad hlavou. V tu chvíli po něm liberecký rváč skočil a okamžitě ho skolil.
„Nijak jsem ho neprovokoval. Ruce nahoře? Myslel jsem, že je konec zápasu, tak jsem se jel radovat k Růžovi,“ odmítal Rákos, že vítěznými gesty Šticha záměrně pošťuchoval.

Na jeho výzvy ke shození rukavic nikdo z domácích nereagoval. „Jsem hrozně rád, že hráči naše pokyny splnili a do ničeho se nepustili,“ spokojeně pokyvoval hlavou Lubina.

Rozhodčí udělil obránci  trest ve hře, což znamená automatickou stopku na další utkání. „Nevím, jestli je to pro nás výhoda. David Štich má i hodně minusů,“ ušklíbl se Lubina.

Hromotluk řádil i při odchodu do kabin. Po pivní spršce se holí ohnal po divácích, práskl do plexiskla, pak hokejku  v útrobách arény vztekle zahodil. Jestli Pardubice dnes v Liberci zvítězí, bude to poslední věc, kterou David Štich v play off udělal.

Domluvit s Davidem Štichem po zápase rozhovor? Problém.

Na žádost, zda by mohl  bek přijít mezi novináře, se tiskový mluvčí Liberce Martin Kadlec jenom usmál: „To jako myslíte vážně? No, už je vás tady víc, tak ho sem pošlu,“ zhodnotil přesilu pisálků. Co kdyby náhodou, že…
Odvahu mluvit v sobě nakonec Štich nenašel. „Není ve stavu, aby byl schopen něco říct,“ omlouval ho Kadlec.
Poslední liberecká móda velí, připínat na kšiltovku nějaký vzkaz. Pokud by Davida Šticha žádný nenapadl, máme pro něho jeden námět: „Zbláznil jsem se…“