Mistrovská jízda povážlivě drhne. Vyladit stroj se stále nepovedlo. Pardubice si za deset kol připsaly více porážek než vítězství a v tabulce trčí v dolní polovině. Ke všemu se dnes do ČEZ Areny přiřítí brněnská Kometa (19.00), překvapivý lídr extraligy.

I bez hvězd NHL ozářila hokejové Česko. Nikdo jejímu tempu nestačí. V základní hrací době Brno ještě nikdo nepřemohl.
Ruku na srdce, tohle se nečekalo. V Brně prozatím rezignovali na posily ze zámoří.  Platit drahé pojistky hvězdám, které mohou za pár týdnů zmizet zpátky za Atlantik, se v klubu nikomu nechtělo.

Risk se vyplácí. Venerovo vojsko se valí extraligou jako v jarním play off. Z třiceti možných bodů získalo plných čtyřiadvacet. Má nejúdernější útok (35 vstřelených branek) a druhou nejlepší obranu (22 inkasovaných branek). Z těch čísel jde až strach.

„Kdyby nás to mělo strašit, tak by to bylo špatné. Pro nás je výzvou podat stejně kvalitní výkon jako o minulém víkendu," prohlásil Ladislav Lubina, jeden z dvojice pardubických trenérů.
Jeho slova se dají pochopit. Pardubice i jejich trenéři měli nůž na krku. ,,Pojišťováci" potřebovali skolit jak Vítkovice, tak o dva dny později Liberec, jinak hrozilo personální zemětřesení.
Povedlo se. Zejména střelba do Bílých Tygrů měla výstavní parametry.
Výsledek 6:2 ještě úplně neodpovídá poměru sil na ledě.

„Potřebujeme na to navázat," přeje si Lubina.
Jenže Brno bude jiný oříšek než trápící se Liberec. Trenérem Venerou propracovaná defenziva slaví úspěchy. Občas se na to nedá dívat, ale na hromadu pravidelně přibývají vítězství.
„Předpokládáme, že Brno bude hrát se stejnou taktikou jako v minulých venkovních zápasech. Tedy s urputnou poctivou obranou středního pásma," má jasno Lubina.
Emotivní zápas čeká Josefa Vašíčka, který v minulé sezoně výrazně pomohl Brnu k cestě do finále play off, kde je zastavily až Pardubice.
Repríza finále může začít!