Urostlý chasník z Nového Města nad Metují Pavel Brendl o sobě dává pořádně vědět. Pod vítězstvím nad Brnem se leskne jeho podpis.

Pardubická pětadvacítka se prosadila v přesilové hře, navrch nahrála Elkinsovi na první gól zápasu a ještě stihla rozezvučet tyč. S třicetiletým útočníkem v sestavě „pojišťováci“ vyhráli všechna utkání, což se jim povedlo poprvé v sezoně. Brendl polil Pardubice živou vodou a ty se procpaly už na čtvrtou příčku extraligové tabulky.

Borec se střeleckým nadáním od boha si užívá také neochvějné důvěry kouče Hynka. V první třetině se zařadil po bok zámořských borců Elkinse se Simem, od druhé třetiny se přesunul do elitní Koukalovy řady místo zraněného Starého.

V přesilové hře strávil na ledě prakticky pokaždé celé dvě minuty. Takovou porci času si nevystřílel ani osvědčený bombarďák Bartek.

Navíc Brendl důvěru splácí. V minulém kole parádní ranou překonal českobudějovického Kováře, včera si vychutnal i brněnského Trvaje. V početní výhodě si počkal na přihrávku Borera a tvrdým příklepem zvýšil na 3:1.

Pokračuje také obroda borců zpoza Atlantiku. Elkins skóroval dvakrát a třetí zásah mu překazil skvělým zákrokem lapačkou Trvaj.

Kritizovaný Sim jednou asistoval a bodoval už potřetí v řadě.

Pardubice - Brno 3:1

Fakta – branky a nahrávky: 3. Elkins (Brendl), 23. Elkins (Sim), 34. Brendl (Borer, J. Kolář II) – 20. Čermák (Malec). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0. Diváci: 8642.

 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Sičák, Kolář II, Píša, Kočí, Benák, Drtina, Borer – Kolář I, Koukal, Nosek – Bartek, Kousal, Buchtele – Sim, Elkins, Brendl – Radil, Nahodil, Rákos – T. Zohorna. Trenér: Hynek.

 Kometa Brno: Trvaj – Švrček, Žižka, Kováčik, Valach, Malec, Kempný, Ostrčil – Pospíšil, Petrovický, Hubáček – Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý – Erat, Jankovič, Podkonický – H. Zohorna, Koreis, Jak. Svoboda – Křivohlávek. Trenér: Venera.