Těšte se. A hodně. Dnes dojde v pardubické ČEZ Areně k setkání dvou ofenzivních umělců, dvou střeleckých zabijáků. Na straně Eatonu hlavní palební zbraň Petr Sýkora. Proti němu vyrazí tahoun červenobílé slávistické party Roman Červenka.

Ta čísla budí respekt. Pryč není ještě ani polovina sezony, a oba už nastřádali obdivuhodných šestnáct tref! Pardubický Sýkora k tomu přidal pět gólových asistencí, Červenka dokonce dvacet a s šestatřiceti body vede s naprostou dominancí kanadské bodování celé extraligy. Vždyť druhý v pořadí, třinecký Kohn, ztrácí sedm bodů.

Pokud elitní forvardi extraligy nesleví ve svém řádění, na konci základní části si zaevidují nejlepší čísla kariéry. Sýkorovi se zatím nejvíce vydařil ročník 2006/07, kdy nasbíral padesát bodů a se sedmatřiceti góly se stal nejlepším kanonýrem soutěže.

Šikula Červenka, jenž má podle všeho blízko k nominaci do Vancouveru, zářil už loni. Po boku Jaroslava Bednáře zakončil sezonu na devětapadesáti bodech (28+31).

Není nad čím přemýšlet. Který z týmů dnes po šesté hodině večerní lépe ustráží obávané kanonýry, bude mít vydlážděnou cestu k vítězství. „Hodně vnímáme, v jaké hraje Červenka formě. Teď je to umocněné tím, že loni měl k sobě Jardu Bednáře. Jenže když to přeženu, tak v začátku sezony byl poněkud osamocen. Dneska už je zase v jiné situaci,“ praví pardubický trenér Václav Sýkora.

Má pravdu. Slávistický kouč Vladimír Růžička už našel Červenkovi dvojče – v Českých Budějovicích nechtěného Tomáše Kůrku. A tihle dva si náramně sedli. Bodují v každém zápase. „Dohromady jsou velice silná dvojice. Nemá smysl skrývat, že se na ně budeme připravovat. V prvním zápase na Slavii se nám Červenku povedlo celkem eliminovat. Ale Slavia není jen Červenka. V kádru má plno dalších vynikajících hráčů,“ uznává kvality aktuálního vicemistra Václav Sýkora.

Jeho tým vyrazí do atraktivní bitvy v brance s Martinem Růžičkou. Veterán Hašek si kurýruje natažený úpon stehenního svalu a jeho zápasová nečinnost bude trvat ještě minimálně dva týdny. Mimo hru je také Jan Starý. Naopak návrat do sestavy po nepříjemném zranění v obličeji hlásí urostlý forvard Radovan Somík.