Koleno už je tedy stoprocentně v pořádku?
Ano, první týden byl celkem zátěžový. A vypadá to, že je vše v pořádku. Na sto procent.

Jak náročné byly úvodní tréninky na ledové ploše?
První týden je podle mě vždy nejtěžší. Opravdu se do toho obujete, je tu už celý tým. Makáme naplno, bylo to dost těžké. Uvidíme, co přinese ten další.

V tomto týdnu už vás čeká první přípravný zápas. Vítaná změna?
Ve čtvrtek hrajeme, bude to změna, je to vždy zajímavější. Máme šest pětek, další tréninky už budou více systémové. Podíváme se i na video a dozvíme se, co trenéři budou chtít vidět už v zápase.

Když jste uvažoval o novém působišti, co u vás rozhodlo právě pro Pardubice?
Především to, na jaký post se mnou Pardubice počítají. Dále to, jaká tu panuje atmosféra, jací tu jsou diváci, zkrátka, jak Pardubice žijí hokejem.

Byl jste jeden z adeptů na post centra, o které mělo Dynamo enormní zájem. Jak vnímáte s tím spojená očekávání?
Samozřejmě ode mě očekávají body, góly… Budu se snažit co nejvíce v každém momentu, který strávím na ledě. Co nejvíce bych chtěl pomoci týmu.

V minulé sezoně jste získal v dresu Bánské Bystrice slovenský titul. Byl i to impuls, abyste hledal novou výzvu?
Asi tak, vyhrajete ligu a můžete se pak posunout někam dál. V mém věku je dobré podobný krok učinit. Pokud je ta možnost, tak se vyplatí zkoušet co nejlepší soutěže s nejlepšími hráči.

Předtím jste pět let působil v zámoří, hrál univerzitní hokej a vystudoval školu. Jaký jste měl studijní program?
Business a management. Dělá se to tam zajímavě, takovou interaktivní cestou, naučíte se dost věcí do života. Bavilo mě to, někdy jsem toho měl i s hokejem dost, ale celkově to tam bylo výborné.

Hokej je nyní na prvním místě. Měl jste jasno, že se vrátíte do Evropy?
Ano, vystudoval jsem, ale podle mě není kam spěchat. Chtěl jsem ještě zkusit hokej, ale v Americe to už nevyšlo, tak jsem se vrátil do Evropy a chtěl hrát tady.

Jste s touto cestou a hlavně minulou sezonou spokojený?
Ano, ten přesun na evropskou scénu se vydařil. Zdejší hokej jsem v dospělé kategorii předtím nezažil, ale vyšlo to. Dostal jsem se do reprezentace a měl jsem celkem dobré výsledky.

A zahrál jste si na zimní olympiádě. Jak na vás atmosféra této akce zapůsobila?
Byl to obrovský zážitek. Na olympiádu se díváte odmalička a jednoho dne byste si tam taky chtěli zahrát. Na začátku sezony jsem na to ani nepomyslel, najednou jsem tam byl. Užíval jsem si to, získal jsem další zkušenosti do budoucna.