Zavedené pořádky se mění! Poprvé v sezoně se v derby prodlužovalo a poprvé uspěli hosté. Hrdinou se nakonec stal hradecký Jiří Šimánek. V nastavení vletěl mezi pardubické beky, v obrovské rychlosti zakvedlal s pukem, hodil si ho na bekhend a zavěsil. Hotovo, Pardubice vyloupeny!

Pro základní část je tak vymalováno. Příště se Pardubice s Hradcem mohou potkat už maximálně v play off. A tohle by byla bitva jako řemen. Přejte si ji!

Mountfield vypadal čtyřicet minut hodně zakřiknutě, moc šancí neměl. „Mertlíci", tradiční ničivá zbraň, měla hodně dlouho nabito slepými…
Jenže Dávid Skokan svůj tým probral. Ve 42. minutě vyrovnal a začala tuhá bitva o klíčový zásah.

Suverénně nejlepším hráčem hostí byl brankář Ondřej Kacetl. To on dával Hradci celou dobu naději. Byl útesem, o který se dlouho tříštila jedna červená loď za druhou.

V první třetině plné pardubických přesilovek odolal s čistým štítem. Minutová výhoda 5 na 3? Pardubice si neškrtly. Střel jak u Verdunu, ale síť se nevlnila. Když zůstal sám u pravé tyče Tomáš Zohorna, Kacetl si na něm smlsnul. „Puk se tam ke mně odrazil, snažil jsem se ho zvednout, ale bohužel jen do jeho betonu," lamentoval domácí útočník.

Překonat hradeckého fantoma se podařilo až ve 30. minutě Jiřímu Cetkovskému. Do ťukesu čtvrté formace se zamontoval Lukáš Radil, pardubický obr pak těsně před brankou jeho střelu jemně tečoval a „pojišťováci" vedli.

Show hradeckého brankáře však zdaleka nekončila. Sám se před ním vyloupl Marcinko, to samé i Radil a nakonec rychlá akce, kterou zakončoval dělostřelec Sýkora. Všechny šance drobný blonďák s přehledem likvidoval .
Po Skokanově vyrovnání se role na dobrých deset minut otočily. Totálně!

Najednou měl navrch Hradec a zázraky musel předvádět v pardubické kleci Kristan.

Ten největší? Když ho vybruslil hodně agilní Tomáš Pospíšil, slovinský gólman ležel na břiše a jen švihnul nohou, „cink", puk škrtl o jeho brusli a letěl pryč.

Pardubice – Hr. Králové 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Fakta – branky a nahrávky: 30. Cetkovský (Radil, Korím) – 42. Skokan (Červený), 62. Šimánek.
Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 3:5, navíc Kukumberg 5 + do konce utkání. Bez využití.
Diváci: 10194 (vyprodáno).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Čutta, Korím – Sýkora, Marcinko, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Gašparovič, Špaček, Starý – Půhoný, Cetkovský, Semorád. Trenér: Říha.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Dietz, Plášil, Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Knotek, Pospíšil – Kukumberg, Tvrdík, Červený – Skokan, Troliga, Beránek – Kopta. Trenér: Říha st.

Moment zápasu
SLOVINSKÝ KOUZELNÍK: Za stavu 1:1 ve třetí třetině se hradecký Pospíšil jako užovka obtočí okolo branky, Kristana dostane na led, ale slovinský brankář špičkou betonu tutovku famózně likviduje.

Hvězda zápasu
JIŘÍ ŠIMÁNEK, útočník Hradce Králové, (v utkání 1+0): V prodloužení vzal puk, umotal čtyři pardubické hráče, před Kristanem si puk stáhl na bekhend a zavěsil. Neskutečný moment!